میزبانی ترامپ در کاخ سفید از سگ تعقیب کننده البغدادی

به گزارش گردشگران شاد، رئیس جمهور آمریکا در مراسمی در کاخ سفید از سگی که به تعقیب و پیدا کردن ابوبکر البغدادی توسط نیروهای ویژه آمریکایی یاری نموده بود قدردانی کرد.

میزبانی ترامپ در کاخ سفید از سگ تعقیب کننده البغدادی

به گزارش گردشگران شاد، به نقل از روزنامه دیلی میل، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در این مراسم که روز دوشنبه در کاخ سفید برگزار گردید، سرسختی این سگ در عرصه میدانی را تحسین کرد در حالی که این سگ با نام کانِن پذیرای نوازش های مایک پنس، معاون ترامپ بود.

در این مراسم، ترامپ بیرون از دفتر بیضی کاخ سفید در کنار کانِن ایستاده و دستاوردهای حاصل از کوشش های این سگ را ستود.

این اتفاق بعد از آن افتاد که ارتش آمریکا این سگ آموزش دیده خود را از خاورمیانه به واشنگتن برگرداند.

ترامپ در مقام ریاست جمهوری آمریکا، دست به سنت شکنی زده و برخلاف روسای جمهور قبلی، حیوان خانگی در محل سکونتش در کاخ سفید ندارد.

او درباره سگی که به تعقیب و کشتن ابوبکر البغدادی رهبر گروه تروریستی داعش یاری کرد گفت: کانِن یک موجود سرسخت است و هیچ کس نمی تواند سربه سر کانِن بگذارد.

رئیس جمهور آمریکا در حالی این مراسم رسمی را به افتخار این سگ برگزار کرد که چندی پیش عکسی فتوشاپ شده با قرار دادن تصویر این سگ به روی یک نظامی حرفه ای آمریکایی که در حال دریافت مدال افتخار از ترامپ است منتشر کرد.

انتشار این تصویر جنجال آفرید اما جیمز مک کلوگان، نظامی حرفه ای آمریکایی که تصویر واقعی مربوط به او بوده، گفت که برای او این کار اهمیتی ندارد چرا که به افتخار کانِن صورت گرفته است. بعد از آنکه یک خبرنگار این تصویر فتوشاپ شده او را به خودش نشان داد، خندیده و گفت: خود من سابقه کار با سگهای ارتش را در جنگ ویتنام داشته ام. آنها بسیار شجاع هستند.

ترامپ در توصیف این سگ گفت: او جنگجوی نهایی و نهایت همه چیز است.

او توضیح داد: این حس بویایی این سگ ها و دیگر استعدادهایی که دارند باورنکردنی است.

رئیس جمهور آمریکا در یک سخنرانی به تفصیل درباره ویژگی های حیوانات به کار گرفته شده در ارتش صحبت کرد، اما هم زمان مایک پنس، معاونش چند بار این سگ را نوازش کرد.

در طول این مراسم ملانیا ترامپ بانوی اول آمریکا در کنار همسرش ایستاده بود و یک کُت گرانقیمت به تن داشت.

با این حال او در پاسخ یک خبرنگار درباره این که آیا خانواده ترامپ می خواهند این سگ را برای پسرشان بارون در اختیار بگیرند، جواب منفی داد.

این مایک پنس بود که در این مراسم بیشتر از همه به این سگ ابراز محبت کرد و در حالی که ترامپ سخنرانی می کرد سر او را نوازش می کرد.

هنگامی که مایک پنس قصد سخنرانی خودش را داشت این سگ با نگاه به پنس از او طلب نوازش بیشتر کرد و مایک پنس درباره او گفت: کانِن یک قهرمان واقعی است.

ترامپ در صحبت هایش از صفات مختلف برای توصیف این سگ استفاده نموده و او را بسیار ویژه، خارق العاده، بسیار درخشان و باهوش، باورنکردنی، موجود سرسخت و جنگجوی نهایی خواند.

ترامپ گفت: این سگ یک گواهی و یک نشان را دریافت خواهد نمود و ما آنها را در کاخ سفید قرار خواهیم داد.

ترامپ در ادامه توضیح داد: نیروهای ویژه آمریکایی که در کنار این سگ بوده اند کار خود را شگفت انگیز انجام دادند. اما به گفته ترامپ آنها به دلایل واضح نتوانستند این جا کنار این سگ حضور پیدا نمایند.

کاخ سفید گفت: مسئول نگهداری و آموزش اصلی این سگ در عملیات کشتن البغدادی شرکت داشته اما نمی توان او را معرفی کرد.

مایک پنس گفت: قبل از این مراسم آنها با نیروهای ویژه آمریکایی ملاقات داشته اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "میزبانی ترامپ در کاخ سفید از سگ تعقیب کننده البغدادی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میزبانی ترامپ در کاخ سفید از سگ تعقیب کننده البغدادی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید