دام طلایی ماموران قلابی برای تاجر سرشناس

به گزارش گردشگران شاد، مامور نماهای قلابی مسلحانه وارد هتلی در شمال تهران شده و با ربودن تاجر سرشناس، شمش طلایش را سرقت کردند.

دام طلایی ماموران قلابی برای تاجر سرشناس

به گزارش گروه حوادث گردشگران شاد از روزنامه جام جم، نیمه اول آذر امسال پیرمردی با حضور در شعبه دوم بازپرسی دادسرای ناحیه34 تهران از سه مرد مامورنما به اتهام آدم ربایی و سرقت شمش طلایش شکایت کرد.

شاکی در جریان تحقیقات گفت: تاجرم و کارم خرید و فروش طلا و شمش است. اواخر هم طلا و شمش ها را با دلار معاوضه می کردم. از دوستم خواستم برایم مشتری پیدا کند که او شماره ام را به فردی داده بود که مدعی بود می خواهد شمش های طلا را بخرد و به جای آن دلار بدهد. با خریدار تلفنی حرف زدم و قرار شد اتاقی در یکی از هتل های معروف شمال تهران برای معامله رزرو کنیم.

آن روز به هتل رفتم و کیفی را که حاوی 6 شمش طلا بود با خودم بردم و منتظر خریدار شدم. حتی به کارمند هتل گفتم با آمدن خریدار او را به اتاق موردنظر راهنمایی کند. نیم ساعت بعد کسی به در اتاق زد و وقتی در را باز کردم از خریدار خبری نبود و به جای او دو پلیس آمده بودند که مسلح بودند و شوکر و بی سیم داشتند. مدعی بودند من قاچاقچی شمش طلا و تحت تعقیب پلیس هستم و باید برای تحقیقات به اداره پلیس برویم. هر چه گفتم اشتباه می کنید و معامله ام قانونی است و شمش ها قاچاق نیستند، توجهی نکردند. مرا دستبندزده و با خودروی سمندکه آژیر پلیس روی آن نصب بود با خود بردند. یک ساعت بعد مرد دیگری به آنها اضافه شد و در خیابان سوارش کردند. این مرد مدعی شد اگر شمش ها را به اداره پلیس منتقل کند به عنوان شمش قاچاق ضبط می شوند و دیگر دستم به طلاها نمی رسد. علاوه بر آن باید چند برابر قیمت آن جریمه بپردازم و 20سال از زندگی ام را در زندان بمانم. هرچه گفتم کارم قانونی بوده و قاچاق طلا و شمش در کار نیست توجهی نکردند. می ترسیدم بلایی سرم بیاورند. بعد از بازکردن دستبندم، یکی از شمش ها را برداشتند و بقیه را پس دادند و گفتند که اگر شکایت کنم می آیند و بقیه شمش ها را هم می برند.

پس از این شکایت، پرونده در دستور کار ماموران حفاظت اطلاعات ناجا قرار گرفت و معین شد که در آن روز هیچ گشت پلیسی در حوالی محل سرقت ماموریت نداشته و متهمان، ماموران قلابی بوده اند.

ماموران در جست وجوی متهمان فراری بود تا این که بعد از دو ماه رد یکی از متهمان به دست آمد و چند روز پیش بازداشت شد. متهم مدعی بود در این سرقت مسلحانه نقشی نداشته و اشتباهی بازداشت شده اما در مواجهه حضوری با شاکی از سوی وی به عنوان یکی از سارقان شناسایی شد.

بازپرس شعبه دوم دادسرای ناحیه34 تهران با تائید این خبر به جام جم گفت: متهم دستگیر شده در بازداشت است و تحقیقات برای دستگیری همدستان او ادامه دارد.

منبع: جام جم آنلاین

به "دام طلایی ماموران قلابی برای تاجر سرشناس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دام طلایی ماموران قلابی برای تاجر سرشناس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید