دریافت کارت ملی برای عرضه روغن قانونی نیست ، آرامش در بازار روغن تا قبل از عید

به گزارش گردشگران شاد، روز گذشته بود که در خبرها اعلام شد در بعضی از فروشگاه های زنجیره ای و خرده فروشی ها عرضه روغن نباتی فقط با ارائه کارت ملی امکان پذیر است.

دریافت کارت ملی برای عرضه روغن قانونی نیست ، آرامش در بازار روغن تا قبل از عید

به گزارش گردشگران شاد ، مشکل نایاب و کمیاب بودن روغن به خصوص نوع جامد در بسیاری از فروشگاه ها ادامه دارد.

از روز گذشته هم که اخباری در رابطه با اجبار ارائه کارت ملی در هنگام خرید روغن منتشر شد که به نظر می رسید مشکل عرضه روغن نباتی تشدید شده است.

اما امیر بیرشک دبیر انجمن صنفی صنایع روغن نباتی کشور می گوید این اتفاق قانونی نیست.

وی در گفت و گو با گردشگران شاد بیان کرد: محدودیت در عرضه روغن از نظر انجمن صنفی صنایع روغن نباتی کشور به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست و هیچ فروشگاه و یا فردی حق ندارد در ازای رصد کارت ملی خریدار و یا شرط فروش کالا به همراه کالای دیگر اقدام به فروش روغن نباتی کند و این کار قانونی نیست.

دبیر انجمن صنفی صنایع روغن نباتی کشور گفت: موضوع ارائه کارت ملی جهت خرید روغن چیزی بود که من امروز از رسانه ای ها شنیدم. این موضوع از سوی نهادهای مربوط پیگیری و رسیدگی خواهد شد.

بیرشک با بیان اینکه نمی داند موضوع عرضه کارت ملی در هنگام خرید روغن از کجا آب می خورد اضافه نمود: موضع رسمی ما این است که هیچ فروشگاه و هیچ فروشنده ای حق ندارد از مشتری کارت ملی بخواهد.

این مقام مسئول در رابطه با موضوع نایابی و کمیابی روغن جامد و حتی مایع در بسیاری از فروشگاه ها اظهار داشت: ما رصد مداوم بر فروشگاه های زنجیره ای داریم. توزیع روغن در این فروشگاه ها هر روز به صورت ثابت انجام می گردد. اما رصد خرده فروشی ها همانند فروشگاه های عظیم نیست و ما نمی توانیم تک تک خرده فروشی ها و سوپرمارکت ها را رصد کنیم. البته این مشکل را کتمان نمی کنیم ولی به تدریج در حال حل شدن است. هر روز این مشکل کمرنگ تر می گردد.

بیرشک در سرانجام گفت: در رابطه با توزیع انواع روغن تا سرانجام سال به ثبات می رسیم و آرامش بر این بازار حکمفرما خواهد شد. کارخانجات روغن با تمام توان کار می نمایند تا مسائل مربوط به این حوزه رفع گردد.

منبع: جام جم آنلاین

به "دریافت کارت ملی برای عرضه روغن قانونی نیست ، آرامش در بازار روغن تا قبل از عید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دریافت کارت ملی برای عرضه روغن قانونی نیست ، آرامش در بازار روغن تا قبل از عید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید