سیستان و بلوچستان میزبان 2 رویداد مهم ورزشی ملی و بین المللی خواهد بود

به گزارش گردشگران شاد، مدیر کل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان گفت: بزودی 2 ظرفیت بزرگ گردشگری این استان میزبان 2 رویداد مهم ورزشی ملی و بین المللی خواهد بود.

سیستان و بلوچستان میزبان 2 رویداد مهم ورزشی ملی و بین المللی خواهد بود

به گزارش خبرنگار از ، ادهم کردزابلی مدیر کل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان در مجمع سالیانه ورزش زورخانه ای و کشتی پهلوانی سیستان و بلوچستان که با حضور رئیس فدراسیون پهلوانی و زورخانه ای کشور در شهر زاهدان برگزار گردید گفت: با موافقیت رئیس فدراسیون پهلوانی کشور، مسابقه جذاب باستانی با عنوان (گردان-گود) در نوروز سال جاری از محل شهرسوخته سیستان ضبط و پخش خواهد شد.

او ادامه داد: این مسابقه جذاب و دیدنی از مهم ترین برنامه های ایام عید است که با آیتم های ورزش پهلوانی و زورخانه ای به دنبال توسعه و اشاعه فرهنگ این ورزش اصیل ایرانی است.

مدیر کل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان اضافه نمود: این میزبانی فرصتی مناسب برای معرفی چهره واقعی و مثبت این استان به هموطنان سراسر کشور است.

او بیان نمود: یکی دیگر از ظرفیت های سیستان و بلوچستان جاذبه گردشگری و تفریحی کوه تفتان است که بزودی در این محل میزبان مسابقات بین المللی دوچرخه سواری با حضور قهرمانان ملی و بین المللی خواهیم بود.

کرد با اشاره به سایر ظرفیت ها و توانمندی های شمال تا جنوب سیستان و بلوچستان گفت: از مهمترین هدف گذاری های اداره کل ورزش و جوانان استان شناخت و استفاده بهینه از این ظرفیت گردشگری همراه با برگزاری رویداد های مهم ورزشی جهت معرفی چهره واقعی و مثبت این استان است.

وی به برگزاری مسابقات برترین های میانداری 12 گانه قهرمانی کشور با حضور 31 استان به میزبانی شهرستان زاهدان اشاره نمود و گفت: ورزشکاران منتخب از تمام استان های کشور هم اینک در مجموعه زورخانه ای دانشگاه سیستان و بلوچستان در حال رقابت هستند.

رئیس فدراسیون پهلوانی و زورخانه ای کشور در ادامه این مراسم گفت: رشته باستانی و کشتی پهلوانی یکی از رشته های مهم و کهن در سیستان و بلوچستان است که در چند سال اخیر موفقیت و عملکرد های خوبی در سطح کشور به دست آورده است.

مجتبی جوهری اضافه نمود: با توجه به ظرفیت ها و توانمندی های بسیار خوب سیستان و بلوچستان، مسابقه جذاب و پربیننده (گردان-گود) در نوروز 99 در محوطه شهر باستانی و جهانی شهرسوخته سیستان برگزار و به وسیله صدا و سیما کشور پخش خواهد شد.

او بیان نمود: به منظور برگزاری کلاس های آموزشی برای مربیان، ورزشکاران و داوران با هدف دانش افزایی و پیشرفت این ورزش در سیستان و بلوچستان بهترین مدرسان فدارسیون به این منطقه اعزام خواهند شد.

انتهای پیغام./ع

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "سیستان و بلوچستان میزبان 2 رویداد مهم ورزشی ملی و بین المللی خواهد بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیستان و بلوچستان میزبان 2 رویداد مهم ورزشی ملی و بین المللی خواهد بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید