طالبان: آمریکا با مشاهده شکست در افغانستان چاره ای جز مذاکره نداشت

به گزارش گردشگران شاد، عضو شورای رهبری طالبان با اشاره به مذاکرات قطر گفت که آمریکا با مشاهده شکست خود در افغانستان، به غیر از مذاکره با طالبان چاره دیگری نداشت.

طالبان: آمریکا با مشاهده شکست در افغانستان چاره ای جز مذاکره نداشت

به گزارش دفتر منطقه ای گردشگران شاد، مولوی عبدالکبیر عضو شورای رهبری و رئیس کمیسیون دعوت، ارشاد طالبان با اشاره به امضای توافقنامه قطر اظهارداشت که مردم مجاهد افغانستان با صبر استقامت بسیار مسائل آمریکایی ها را مجبور به مذاکره کردند.

وی اضافه کرد که آمریکا در افغانستان با یک ملت در جنگ بود و پس از مشاهده شکستش در این جنگ مطلع گشت که به غیر از گفت وگو و مذاکره چاره دیگری ندارد و در نتیجه در 18 ماه 11 بار مذاکره مستقیم انجام داد و پس از آن نیز به انتها اشغال و امضای توافقنامه تن داد.

رئیس کمیسیون دعوت و ارشاد طالبان ادامه داد که پس از امضای توافقنامه انتها اشغال، رهبر این گروه عفو عمومی اظهار داشت و از نیروهای امنیتی افغان و نیروهای دولتی خواست تا از آنچه وی ارتکاب جنایت علیه ملت و کشور خواند، خودداری کند.

این عضو شورای رهبری طالبان توضیح داد: افرادی که از جنگ دست بکشند و از صفوف دشمن جدا شوند، سر و مال آنها محفوظ خواهد بود و امید است که همه از این فرصت و موقعیت خوب به بهترین شکل استفاده نمایند.

لازم به ذکر است که طالبان پس از توافق صلح با آمریکا به حملاتش علیه نیروهای امنیتی افغان ادامه داده و تاکید می نماید که برقراری آتش بس سراسری باید در گفت وگوهای بین الافغانی مورد بحث قرار گیرد.

این گروه همچنین آزادی زندانیانش را پیش شرط این گفت وگوها قرار داده است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "طالبان: آمریکا با مشاهده شکست در افغانستان چاره ای جز مذاکره نداشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طالبان: آمریکا با مشاهده شکست در افغانستان چاره ای جز مذاکره نداشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید