ادعای رسانه عربی درباره توافق متحدان امارات با دولت منصور هادی

به گزارش گردشگران شاد، اعلام این توافق در حالی است که منابع خبری یمنی، صبح امروز (جمعه) از حمله گسترده شبه نظامیان وابسته به شورای انتقالی جنوب به عناصر دولت مستعفی یمن در سقطری خبر دادند.

ادعای رسانه عربی درباره توافق متحدان امارات با دولت منصور هادی

منابع آگاه یمنی به شبکه الجزیره گفتند که با وساطت برخی طرف ها، شورای انتقالی جنوب (همسو با امارات) و دولت مستعفی منصور هادی در جزیره سقطری به یک توافق پنج بندی رسیده اند.

به گزارش فارس، طبق این توافق آتش بس، یک کمیته مشترک برای اداره مراکز نظامی، امنیتی و دولتی تشکیل خواهد شد و هیچ یک از طرفین حق استفاده از سلاح سنگین یا انتقال آن را ندارد. همچنین حمل سلاح در سقطری ممنوع خواهد بود.

اعلام این توافق در حالی است که منابع خبری یمنی، صبح امروز (جمعه) از حمله گسترده شبه نظامیان وابسته به شورای انتقالی جنوب به عناصر دولت مستعفی یمن در سقطری خبر دادند.

در یک هفته گذشته استان سقطری در آب های جنوبی یمن، صحنه درگیری میان شورای انتقالی جنوب (متحد امارات) و دولت مستعفی منصور هادی (متحد عربستان سعودی) بود.

شورای انتقالی جنوب، شامگاه ششم اردیبهشت در اقدامی که اوج اختلاف نواب عربستان و امارات در جنوب یمن بود، اعلام خودمختاری کرد و تحرکات نظامی خود را در عدن از سر گرفت.

دو طرف تا کنون به هیچ یک از توافقات میان خود پایبند نبوده اند. به خصوص توافق ریاض که در نوامبر 2019 میان طرفین امضاء شد و دولت سعودی ماهها برای آن تلاش کرد اما در نهایت هیچ یک از بندهای آن اجرایی نشده است.

منبع: عصر ایران

به "ادعای رسانه عربی درباره توافق متحدان امارات با دولت منصور هادی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادعای رسانه عربی درباره توافق متحدان امارات با دولت منصور هادی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید