بررسی اعطای تسهیلات کم بهره، امهال بدهی و پوشش بیمه بیکاری

به گزارش گردشگران شاد، دومین جلسه کمیته بهداشتی، فرهنگی و اجتماعی 9 فروردین امسال با حضور معاون روابط کار و معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، نماینده معاونت درمان سازمان تأمین اجتماعی، نمایندگان تشکل های کارگری و کارفرمایی برگزار و اهداف قابل پیگیری در سه بخش اعطای تسهیلات کم بهره، امهال بدهی و پوشش بیمه بیکاری مطرح شد.

بررسی اعطای تسهیلات کم بهره، امهال بدهی و پوشش بیمه بیکاری

به گزارش گروه اجتماعی گردشگران شاد، در این جلسه پرداخت 50 درصد غرامت دستمزد به کارگران دارای استراحت پزشکی بدون نظر کمیسیون پزشکی سازمان تامین اجتماعی که نیازمند زمان بیشتری است اعلام شد که معاونت روابط کار از این ابلاغ سازمان تأمین اجتماعی تشکر و خواهان اقدام به موقع استان ها در این زمینه شد.

همچنین پیشنهاد تشکیل کمیته های متناظر استانی و استفاده از ظرفیت های شورای هماهنگی استانی واحد های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا مورد موافقت قرار گرفت. همچنین انجام مکاتبات با مدیران کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ها برای تامین تجهیزات و مواد صد عفونی برای کارگاه های استان و توزیع و ترویج مناسب دستورالعمل های راهنما با موضوع مقابله با بیماری کرونا از جمله در معادن از دیگر موارد مطرح شده در این جلسه بود.

در این جلسه همچنین موضوع درخواست تعویق دریافت هزینه های آب، برق و گاز مصرف کارگاه های کشور تا خاتمه اردیبهشت سال جاری مشروط به حفظ اشتغال موجود مورد بررسی قرار گرفت.

امکان سنجی اعمال محدویت استفاده از نصف سرویس های ایاب و ذهاب کارگران مشاغل در کارگاه های کشور از طریق کمیته های متناطر استانی با هدف حفظ فاصله بیماری زایی و حمایت های دولت از کارفرمایان به شرط حفط اشتغال موجود از دیگر موارد مطرح شده در این جلسه بود.

در این جلسه همچنین مقررشد با وزارت کشور و شهرداری تهران مکاتباتی در خصوص تامین وسایل حفاظت فردی و مواد ضد عفونی مورد نیاز کارگران در معرض آسیب بیماری کرونا مکاتباتی صورت گیرد؛ و علاوه بر این قرار شد نظر تخصصی اداره کل روابط کار و جبران خدمت در خصوص شرایط کاری کارگران، تعلیق قرارداد بعضی از کارگران بررسی و نظر کارشناسی اعلام شود. در خاتمه مقرر شد دستورالعمل مشترکی از سوی حوزه معاونت روابط کار و سازمان تامین اجتماعی به منظور تعیین حدود و تفکیک نوع پرداخت بیمه بیکاری تهیه و ابلاغ شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "بررسی اعطای تسهیلات کم بهره، امهال بدهی و پوشش بیمه بیکاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بررسی اعطای تسهیلات کم بهره، امهال بدهی و پوشش بیمه بیکاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید