تحقیقات هوآوی در زمینه شبکه های 6G

به گزارش گردشگران شاد، هنوز شبکه 5G در بسیاری از کشورها فراگیر نشده است ولی هوآوی با نوآوری های خود به دنبال خلق شبکه های 6G با سرعتی معادل صد برابر نسل پیشین است. شرکت هوآوی برای توسعه 6G با مراکز پژوهشی مختلفی همکاری می نماید.

تحقیقات هوآوی در زمینه شبکه های 6G

به جرأت می توان گفت که سرعت پیشرفت پهنای باند اینترنت همراه، به مراتب بسیار بیش از اینترنت ثابت نظیر ADSL و شبکه های محلی است؛ این روند پس از ارائه اینترنت 3G سرعت بیشتری به خود گرفته و بخش اعظم این پیشرفت را مدیون شرکت هایی مانند هوآوی هستیم که در صنعت مخابرات پیشرو هستند.

با وجود اینکه هنوز بسیار از کشورها اینترنت 5G را تجربه ننموده اند، کمپانی Huawei تحقیقات خود روی فناوری 6G را شروع نموده است. رن ژنگفی، بنیان گذار هوآوی به تازگی تأیید نموده که این شرکت مرحله تحقیق و توسعه فناوری ارتباطی 6G را شروع نموده است. او همچنین اطلاعاتی را در این زمینه ارائه نموده است که می تواند جالب توجه باشد.

مؤسس هوآوی با بیان این که اگر چه مراحل R&D شبکه 6G شروع شده، اما ورود آن به بخش مصرفی و تجاری، در 10 سال آینده اتفاق خواهد داد. به نظر می رسد که هوآوی نخستین شرکتی است که به طور رسمی از کار روی فناوری 6G برای سال های آینده سخن می گوید. بد نیست بدانید که سرعت شبکه 6G به نسبت شبکه 5G تا 100 برابر بیشتر است.

شبکه 6G تنها برای گوشی های هوشمند و اینترنت همراه طراحی نمی گردد؛ این شبکه با پهنای باند بسیار بالای خود برای اینترنت اشیا، خودروهای خودران، صنایع و کارخانه های هوشمند و سایر زمینه ها استفاده خواهد شد؛ همان طور که هدف اصلی از ارائه اینترنت 5G چیزی فراتر از گوشی های هوشمند بوده و امروزه شاهد توسعه 5G برای کاربردهایی مثل کنترل ماشین های غول پیکر و خودروهای خودران هستیم.

به عقیده رن ژنگفی، یکی از مهم ترین دلایلی که توسعه و راه اندازی اینترنت 6G را طولانی می نماید، تدوین قوانین و پروتکل های آن است. با توجه به گفته های بنیان گذار این شرکت، هوآوی هم اکنون به شکل موازی در حال کار روی نسل دوم شبکه 5G و 6G است. این در حالی است که کشورهایی مانند روسیه در حال آماده سازی زیرساخت های 5G هستند و در کشورهایی مانند انگلستان و کره جنوبی، شبکه 5G در دسترس است.

از سوی دیگر می توان هوآوی را بزرگ ترین توسعه دهنده شبکه 5G در دنیا دانست. این شرکت همیشه در کوشش برای جذب قراردادهای تجاری به منظور راه اندازی شبکه های پیشرفته 5G بوده و تنها از ژوئن سال 2019 تا کنون، بیش از 50 قرارداد تجاری بدین منظور با این کمپانی بسته شده است.

نباید نادیده گرفت که بعضی شرکت های دیگر نیز اعلام نموده اند که به فکر توسعه شبکه 6G افتاده اند. به این ترتیب به نظر می رسد که رقابت بین هوآوی از چین و شرکت هایی از کره جنوبی در این زمینه شروع شده است. با وجود این، هوآوی تجربه شبکه قدرتمند 5G را در دو نسل در کارنامه خود دارد و همین می تواند برگ برنده این کمپانی باشد.

جالب است بدانید که شرکت هوآوی در کشور کانادا در حال همکاری با بیش از 13 دانشگاه و موسسه تحقیقاتی است تا کار توسعه شبکه 6G را به بهترین شکل انجام دهد. هرچند که نباید حداقل تا 10 سال آینده منتظر شبکه 6G آن هم به شکل فراگیر باشیم، اما این خبر نشانه خوبی از سرعت و اهمیت به پیشرفت اینترنت های همراه است. دور شدن از سیستم های کابل کشی و البته استفاده از اینترنتی با پهنای باند 100 برابر بیش از شبکه 5G، می تواند دنیا تکنولوژی را دگرگون کند.

2121

منبع: خبرآنلاین

به "تحقیقات هوآوی در زمینه شبکه های 6G" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحقیقات هوآوی در زمینه شبکه های 6G"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید