اخبار صنعت

سفال به مثابه هستی

خبرگزاری کتاب ایران در خراسان رضوی - مجتبی تجلی: مایستر اکهارت فیلسوف آلمانی می گوید: سرشت عشق، انسان را به چیزهایی که او دوست دارد تبدیل می نماید. او متاثر یا همگام با اندیشه ابن عربی معتقد است که خلقت، ناشی از عشق و حاصل فشاری درونی است و مانند نوعی فوران...

17 مرداد 1399

خبرنگاران همکاری اقتصادی ایران و ونزوئلا، نه به تحریم های آمریکا در کاراییب

تهران- خبرنگاران- به رغم تهدیدات آمریکا بر ایجاد جدایی میان تجارت نفتی میان تهران و کاراکاس، تا کنون چهار نفتکش حامل سوخت ایران با همراهی اسکورت ویژه نیروهای مسلح ونزوئلا در بنادر این کشور پهلو گرفته اند.

16 مرداد 1399

مدرس خیابانی: طرح های توسعه ای عظیمی در بخش معدن در حال راه اندازی است

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، رعایت اهلیت در واگذاری پهنه های معدنی را یکی از دستورکار های جدی وزارت صنعت، معدن و تجارت دانست و گفت: سامانه صدور مجوز های معدنی به منظور ارتقای شفافیت در بخش معدن و صنایع معدنی، در حال طراحی است.

13 مرداد 1399

دوچرخه سواری، یزد را هلند ایران می نماید

گردشگری در یزد مانند بسیاری از شهرهای گردشگرپذیر جهان، پیوند تنگاتنگی با دوچرخه سواری و پیاده محوری دارد و نصب دوچرخه های هوشمند اشتراکی می تواند یکی از شاخص های توسعه گردشگری در این شهر جهانی به شمار رود،

7 تیر 1399

الکاظمی طی نشستی با رهبران جریان های شیعی ترکیب پیشنهادی کابینه را ارائه داد

مامور تشکیل کابینه عراق شامگاه چهارشنبه ترکیب پیشنهادی و کامل نشده خود از کابینه جدید را طی نشستی با رهبران جریان های شیعی به اطلاع آنها رساند تا مورد ارزیابی قرار دهند.

31 خرداد 1399

نمایشگاه مجازی کتاب تهران یا فروشگاه کتاب در فضای مجازی، وزارت ارشاد با تحریک تقاضا به کمک کل چرخه نشر بیاید

مدیر انتشارات کتابستان معرفت بیان کرد: حدود چهل تا پنجاه درصد فروش کتاب نسبت به قبل از بحران کرونا کاهش داشته است؛ وزارت ارشاد با تحریک تقاضا این کاهش فروش را به حالت عادی برگرداند.

29 خرداد 1399

نقشه کامل آفریقای جنوبی

نقشه کامل آفریقای جنوبیبازدید از آفریقای جنوبی سفری بسیار ویژه است. تجربه ای است که خاطرات بی نظیر و همیشه به یاد ماندنی را برایتان رقم می زند. برای کمک به شما در برنامه ریزی ماجراجویی هایتان در آفریقا، ما در مجله خبرنگاران نقشه کامل آفریقای جنوبی را...

24 خرداد 1399

برنامه های حمایتی نظام بانکی برای کنترل اثرات مالی کرونا

رئیس کل بانک مرکزی نوشت: علاوه بر 23 هزار میلیارد تومان وام به یارانه بگیران، بانک ها به یاری بانک مرکزی، 52 هزار میلیارد تومان به بنگاه ها و مشاغل آسیب دیده نیز با همان نرخ 12 درصد وام می دهند.

14 خرداد 1399

عناصر اصلی ساختار مقاله های علمی را بشناسید

در این نوشته تلاش شده تا فارغ از جنبۀ موضوعی مقالات، عناصری از ساختار آنها مطرح شود که بیشترین عمومیت را در رشته های مختلف دارند.

7 خرداد 1399

صحبت از فوتبال را متوقف کنید، روزانه 800 نفر از جهان می فرایند

به گزارش خبرنگاران، آندره استراماچونی در مصاحبه ای در مورد تاثیرات کرونا بر مسائل اقتصادی فوتبال و زندگی مربیان و بازیکنان گفت: مربیان و بازیکنان خیلی سریع جدی بودن اوضاع را احساس کردند. فوتبال سه چهارم صنعت کشور (ایتالیا) است. می توانم درک کنم که در...

2 خرداد 1399

خبرنگاران سیزده بدری متفاوت با گشت و گذارمجازی

کرج -خبرنگاران- امسال به دلیل آمدن ویروس کرونا زندگی روزمره و عید باستانی نوروز متفاوتی را گذرانیدم پس سیزده بدر را هم با گشت و گذار مجازی درخانه تجربه می کنیم.

1 خرداد 1399

بررسی اعطای تسهیلات کم بهره، امهال بدهی و پوشش بیمه بیکاری

دومین جلسه کمیته بهداشتی، فرهنگی و اجتماعی 9 فروردین امسال با حضور معاون روابط کار و معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، نماینده معاونت درمان سازمان تأمین اجتماعی، نمایندگان تشکل های کارگری و کارفرمایی برگزار و اهداف قابل پیگیری...

29 اردیبهشت 1399

ششمین سال جنگ یمن؛ از رجزخوانی سعودی تا دستاوردهای مقاومت

خبرنگاران، گروه بین الملل رامین حسین آبادیان: در روز 25 مارس سال 2015 بود که عربستان سعودی با تشکیل ائتلافی متشکل از 17 کشور متجاوز، جنگ متجاوزانه علیه یمن را کلید زد. سعودی ها این عملیات تجاوزکارانه علیه یمن را طوفان قاطعیت نام نهادند.

24 اردیبهشت 1399

واحدهای صنفی و مراکز تجاری اگر تعطیل نکنند پلمپ می شوند

به گزارش تجارت نیوز، به گفته رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران نظارت بر تعطیلی واحدهای صنفی و مراکز تجاری به عهده اتاق اصناف و پلیس اماکن نیروی انتظامی است و در صورت سرپیچی واحدها از این ابلاغیه در مرحله اول تذکر داده می گردد، اما در صورت مقاومت،...

22 اردیبهشت 1399

آجیل در شهرستان شهرکرد باید در بسته بندی بهداشتی عرضه گردد

معاون برنامه ریزی فرمانداری شهرکرد گفت: در آستانه نوروز و به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، باید آجیل در این شهرستان فقط با بسته بندی بهداشتی عرضه گردد.

15 اردیبهشت 1399

خبرنگاران رشد کم رمق شاخص بورس

تهران - خبرنگاران - شاخص کل در بازار بورس امروز ( چهارشنبه) 363 واحد افزایش داشت که در نهایت این شاخص به رقم 520 هزار و 211 واحد رسید.

9 اردیبهشت 1399

ارائه تسهیلات به دانش بنیانهای دارای ایده مقابله با کرونا

دکتر سیاوش ملکی فر، معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی در گفتگو با خبرنگاران گفت: با توجه به ورود ویروس کرونا به کشور در صندوق نوآوری تصمیم گرفتیم با استفاده از ابزارها، تسهیلات و خدماتی که داریم در اسرع وقت و خارج از روال معمول اداری از شرکتهای دانش...

6 اردیبهشت 1399

شرکت سامسونگ برای نجات از خسارت های کرونا به ویتنام پناه می برد

شرکت سامسونگ گفت که برای بازگشت شرایط خط فراوری خود به شرایط پیش از شیوع کرونا تصمیم به انتقال خط فراوری خود به ویتنام دارد. این کار با هدف اطمینان از فراوری پایدار تلفن های هوشمند رده بالای این شرکت گرفته شده است.

5 اردیبهشت 1399

کاهش نرخ بهره پایه در آمریکا برای مقابله با بحران کرونا

بانک مرکزی آمریکا (فدرال رزرو) به منظور مقابله با تأثیرات بحران کرونا بر اقتصاد این کشور، نرخ بهره پایه را به میزان 0.5 درصد کاهش داد.

1 اردیبهشت 1399

جای خالی صنایع تبدیلی در قطب بادام کشور

خبرنگاران - گروه استان ها: استان چهارمحال و بختیاری استانی کوچک است که در جنوب غربی کشور واقع شده است. شهرستان سامان مهم ترین شهرستان گردشگری و همچنین مهم ترین شهرستان تولیدات محصولات باغی این استان به شمار می رود.

27 فروردین 1399
تعداد: (65)