شاهزاده شیر و راز گل سرخ ، داستانی آمریکایی برگرفته از افسانه های ایرانی

به گزارش گردشگران شاد، رمان نوجوان شاهزاده شیر و راز گل سرخ نوشته دُنا جو ناپُلی با ترجمه حسین ابراهیمی (اِلوند) توسط نشر پیدایش منتشر و راهی بازار نشر شد. نویسنده این رمان می گوید که داستان را از افسانه های ایرانی وام گرفته است.

شاهزاده شیر و راز گل سرخ ، داستانی آمریکایی برگرفته از افسانه های ایرانی

به گزارش گردشگران شاد به نقل از مهر، رمان نوجوان شاهزاده شیر و راز گل سرخ نوشته دُنا جو ناپُلی نویسنده امریکایی است. ترجمه حسن ابراهیمی از این کتاب، پیش تر در سال 82 توسط این ناشر منتشر و در سال 87 هم به چاپ سوم رسیده بود.

نسخه هایی که به تازگی از این ترجمه چاپ شده اند، چاپ اول ویرایش جدید این اثر محسوب می شوند که پس از حدود 10 سال عرضه شده است.

دنا جوناپلی نویسنده 71 ساله آمریکایی، برای بچه ها و نوجوانان می نویسد. رمان شاهزاده شیر و راز گل سرخ در سال 2000 با نام جانور (Beast) منتشر شد. این کتاب توسط سوزان فلچر و نویسنده کتاب، برای مترجم ارسال شد و حسین ابراهیمی هم در مقام مترجم می گوید بیش از 30 بار، نسخه های ویرایش شده ترجمه را با پست الکترونیک برای نویسنده فرستاده تا نسخه مورد تائید برای ترجمه فارسی این اثر برای چاپ آماده شود. تغییر نام اصلی اثر هم در همین زمینه، با هماهنگی با نویسنده انجام شده است.

داستان رمان شاهزاده شیر و راز گل سرخ درباره اوراسمین شاهزاده ایرانی است که در حال تعلیم و آموزش دیدن برای روزگار پادشاهی است. او در روز عید قربان، خلاف سنت های مذهبی و آداب پادشاهی، یک شتر زخمی را به قربانگاه می فرستد. او که مرتکب اشتباه بزرگی شده، باید تنبیه شود. بنابراین به شکل یک حیوان درمی آید و برای این که دوباره به شکل انسان دربیاید، باید آزمون های سختی را پشت سر بگذارد.

نویسنده کتاب می گوید احتمالا مخاطبانش اسم داستان دیو و دلبر را شنیده باشند و بسیاری می گویند این داستان برگرفته از افسانه های کشور فرانسه است، اما او تردیدی ندارد که با توجه به عناصری مثل شیر، باغ، گل سرخ و عشق، این داستان ریشه در افسانه های ایرانی دارد؛ چه از ایران آغاز شده باشد، چه نشده باشد. او هم زمان داستان رمان شاهزاده شیر و راز گل سرخ خود را به سال 1500 میلادی برده و مکانش را امپراتوری ایران قرار داده است. دنا جو ناپلی می گوید: به اعتقاد من، این زمان، هنگامی است که سنت ها و مذهب های کهن ایرانی در کنار سنت های اسلامی به زندگی خود ادامه می دادند.

رمان شاهزاده شیر و راز گل سرخ 4 بخش دارد که عناوین شان به ترتیب عبارت است از: نفرین، زندگی شگفت، شیر، جهانی نو.

  • جمهوری بچه ها کتاب دوست در چین
  • بازگشت خاطرات بچه ها دهه های 40 و 50 به بازار | تجدید چاپ کتاب های طلایی پس از 56 سال
  • جهان خالق فانتزی های تاریک کجاست؛ نگران شلیک ها نباشید | رمان هایی از نیل گیمن که سینمایی شدند
  • ماجرای نوجوانی که باید بین ترس و مرگ یکی را انتخاب کند
  • این مدادها کتاب ها را برای بچه ها زنده می کند
منبع: همشهری آنلاین

به "شاهزاده شیر و راز گل سرخ ، داستانی آمریکایی برگرفته از افسانه های ایرانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شاهزاده شیر و راز گل سرخ ، داستانی آمریکایی برگرفته از افسانه های ایرانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید