مخالفت صریح منابع طبیعی مازندران با انتقال آب خزر

به گزارش گردشگران شاد، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران گفت: در صورت انتقال آب دریای خزر، بخش اعظمی از جنگل های هیرکانی از بین می رود.

مخالفت صریح منابع طبیعی مازندران با انتقال آب خزر

به گزارش فارس، سیدمحسن موسوی تاکامی در مورد انتقال آب دریای خزر به بخش کویر مرکزی ایران، گفت: اگر این کار با راستا پیشنهادی انجام گردد بخش اعظمی از منطقه جنگلی مازندران از بین می رود و این برای ما خسارتی جبران ناپذیر است.

وی اعلام نمود: کمیته فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران، با بازدیدهای میدانی و کارشناسی، مخالفت خود را به شکل مکتوب و در 9 بند به سازمان حفاظت محیط زیست اعلام و صراحتاً مخالفت خود را با نابودی جنگل ها بیان نموده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران اضافه نمود: در نامه استعلامی سازمان حفاظت محیط زیست، کمیته فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران- ساری، بارها بر تخریب جنگل ها تاکید نموده و یادآور شده است با توجه به اینکه در بعضی نقاط، راستا انتقال لوله آب بیشتر از 11 کیلومتر از حاشیه جاده جنگلی عبور می نماید سطح زیادی از پوشش جنگلی نابود می گردد.

کمیته فنی اداره کل منابع طبیعی مازندران با طرح انتقال آب خزر به کویر مخالفت کرد، این مخالفت که به دنبال بازدیدهای میدانی و جلسات متعددی اتفاق افتاده است در آخرین بازدید میدانی هفته گذشته از راستا عبور خط لوله انتقال آب خزر از روستاهای منطقه خطیرکوه و قلب جنگل های هیرکانی به نقطه نهایی خود رسید.

در نامه کمیته فنی اداره کل منابع طبیعی مازندران بارها بر تخریب جنگل های هیرکانی در راستا لوله گذاری در صورت اجرای این طرح مخرب تاکید شده است.

پروژه انتقال آب خزر به سمنان نیز در سنوات گذشته در صورتجلسه شماره 6 چهارم اردیبهشت ماه 92 و شماره 4 اول تیر ماه 94 کمیته فنی این اداره کل به دلیل تخریب زیاد به جنگل های خزری مورد تایید قرار نگرفته بود.

منبع: همشهری آنلاین

به "مخالفت صریح منابع طبیعی مازندران با انتقال آب خزر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخالفت صریح منابع طبیعی مازندران با انتقال آب خزر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید