مربی هندبال بانوان: بهتر است لیگ دیرتر آغاز گردد

به گزارش گردشگران شاد، نشمین شافعیان گفت: به نظر من اگر لیگ با یک یا دو ماه تاخیر برگزار گردد بهتر است، چون مهرماه اوج شیوع آنفلوآنزا است و سال جاری هم کرونا به آن اضافه می گردد.

مربی هندبال بانوان: بهتر است لیگ دیرتر آغاز گردد

مربی تیم هندبال اشتاسازه مشهد در گفت و گو با گردشگران شاد در مورد آغاز اردوهای تیم خود اظهار کرد: بازیکنان تیم را در اختیار گرفتیم و تیم بسته شده است. مسابقات هم قرار است از چهارم مهرماه استارت بخورد. اردوهای تیم را هنوز آغاز نکرده ایم و قرار است بعد از جلسه قرعه کشی در مورد آغاز تمرینات تصمیم بگیریم.

شافعیان اضافه نمود: قرار است 5 شهریور در فدراسیون جلسه ای با حضور نماینده باشگاه ها برگزار گردد. قرار است در این جلسه در مورد آغاز لیگ و تعداد تیم ها و نحوه مسابقات تصمیماتی گرفته و قرعه کشی مسابقات نیز انجام گردد. اگر تا آن زمان ستاد مقابله با کرونا در ورزش مجوز آغاز لیگ را بدهد فدراسیون به تیم ها اعلام می نماید و آن زمان تمریناتمان آغاز خواهد شد.

وی در ادامه گفت: تا جایی که می دانم برای لیگ سال جاری هم هشت تیم حضور خواهند داشت، اما زمانی حضور تیم ها در لیگ قطعی می گردد که قرعه کشی انجام گردد. قرار است در جلسه قرعه کشی در مورد نحوه برگزاری مسابقات نیز تصمیم گیری گردد. هرچند که در نهایت فدراسیون تصمیم می گیرد اما به نظر من اگر لیگ با یک یا دو ماه تاخیر برگزار گردد بهتر است، چون مهرماه اوج شیوع آنفولانزا است و سال جاری هم کرونا به آن اضافه می گردد.

مربی هندبال بانوان در ادامه در مورد عدم حضور نمایندگان ایران در جام باشگاه های بانوان آسیا گفت: این مسابقات در قزاقستان بود که به سبب کرونا به تعویق افتاد. یعنی تمامی مسابقات هندبال سال 2021 به 2022 موکول شد و آسیا تا اسفندماه هیچ مسابقه ای نخواهد داشت. تیم ما قرار بود در این مسابقات شرکت کند اما از یک طرف میزبان قزاقستان بود و از طرفی هم به خاطر هزینه ها و شیوع کرونا مسئولان تصمیم گرفتند نماینده ای از ایران اعزام نگردد.

شافعیان گفت: همانطور که گفتم میزبان مسابقات قزاقستان است. زمانی که قزاق ها میزبان هستند سه نماینده قدر راهی مسابقات می نمایند و عملا شانسی برای کسب سکو نمی ماند. شاید یکی از دلایل باشگاه ها برای عدم اعزام به این مسابقات این موضوع باشد. زمانی که مسابقات در ازبکستان برگزار می گردد قزاقستان تنها دو نماینده دارد و شرایط بهتر است.

مربی تیم هندبال اشتاد سازه در ادامه در مورد پیامدهای اعزام نشدن به مسابقات بین المللی گفت: این اعزام نشدن سبب بی انگیزگی در بین بازیکنان می گردد. حضور در این مسابقات علاوه بر بالا رفتن تجربه بازیکنان ملی و باشگاهی سبب ایجاد انگیزه برای بازیکنان می گردد که متاسفانه با توجه به شرایط کشور و افزایش قیمت دلار باشگاه ها تصمیم گرفتند نماینده در این مسابقات نداشته باشیم.

مربی تیم ملی هندبال بانوان در مورد حضور تیم ملی هندبال بانوان ایران در مسابقات قهرمانی آسیا گفت: فدراسیون کوشش زیادی کرد تا در رده های مختلف مجوز آغاز اردو بگیرد که تا به امروز این امکان فراهم نشده است. از طرفی بعید می دانم مسابقات در سال 2021 انجام گردد. کنفدراسیون آسیا تا اسفندماه مسابقه رسمی برگزار نخواهد کرد. حضور نماینده ایران در این مسابقات هم بستگی به نظر فدراسیون دارد ولی تا این روز هیچ اردویی برای این منظور تشکیل نشده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "مربی هندبال بانوان: بهتر است لیگ دیرتر آغاز گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مربی هندبال بانوان: بهتر است لیگ دیرتر آغاز گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید