کوشکی: ایران و عربستان در حال جنگ سرد هستند ، تضعیف جایگاه ایران در جهان، خواسته آل سعود

به گزارش گردشگران شاد، کارشناس مسائل سیاسی گفت: اظهارات و اقدامات سعودی ها، زنگ خطر و هشداری برای متولیان امر در کشور است و مسئولان باید بدانند که در این شرایط، راه حل جمهوری اسلامی ورود تدافعی و منفعلانه نباید باشد.

کوشکی: ایران و عربستان در حال جنگ سرد هستند ، تضعیف جایگاه ایران در جهان، خواسته آل سعود

محمدصادق کوشکی فعال سیاسی و عضو هیئت علمی دانشگاه تهران در گفتگو با خبرنگار سیاسی گردشگران شاد، درباره اظهارات سعودی ها و ایران را عامل شیوع ویروس کرونا در منطقه، گفت: سعودی ها با ما در حالت جنگ سرد قرار دارند و لوازم و قواعد جنگ سرد را رعایت می کنند؛ آل سعود و متحدین منطقه اش همواره از همه ابزار های رسانه ای خود برای ضربه زدن به موقعیت و تضعیف جمهوری اسلامی استفاده می کنند.

وی ادامه داد: اظهارات سعودی ها در خصوص شیوع بیماری کرونا توسط ایران برای تضعیف جایگاه کشورمان در منطقه بیان می شود و متأسفانه این باور که با سعودی ها در جنگ سرد هستیم، جدی گرفته نمی شود؛ با توجه به سیاست مسئولان در این جنگ باید تدافعی عمل کنیم و با عمل تدافعی، اتفاقات خوبی را برای ما رقم نمی زند.

این فعال سیاسی شرح داد: این فعال سیاسی شرح داد: اظهارات و اقدامات سعودی ها، زنگ خطر و هشداری برای متولیان امر در کشور است و مسئولان باید بدانند که در این شرایط، راه چاره جمهوری اسلامی ورود تدافعی و منفعلانه نباید باشد.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران گفت: روابط کشور ها بر اساس منافعشان تنظیم می شود و این منافع بر اساس رویداد های لحظه ای شکل نمی گیرد. کشور هایی که روابط اقتصادی و سیاسی شان با کشورمان همراه با مزیت باشد، به روابط خود ادامه می دهند؛ این جنگ روانی که توسط محور عربی عبری غربی به راه افتاده است، می تواند در روابط ما با دیگر کشور های منطقه، به صورت مقطعی خلل ایجاد کند، اما یک مانع دائمی نیست.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "کوشکی: ایران و عربستان در حال جنگ سرد هستند ، تضعیف جایگاه ایران در جهان، خواسته آل سعود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشکی: ایران و عربستان در حال جنگ سرد هستند ، تضعیف جایگاه ایران در جهان، خواسته آل سعود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید