26 عکاس در جستجوی رابطه انسان و معماری

به گزارش گردشگران شاد، نمایشگاه گروهی عکس آوای نگاه با 68 اثر از 26 عکاس دانشجوی معماری و تعدادی هنرجوی آزاد به نمایشگاه گردانی محمدمهدی شیروانیان در نگارخانه آوای هنر به تماشاست.

26 عکاس در جستجوی رابطه انسان و معماری

به گزارش گردشگران شاد، آثار این نمایشگاه اغلب در اندازه های کوچک و متوسط با قاب ها و پاسپارتوهای یکسان ارائه و در آوای نگاه با رویکرد خاص نسبت به معماری و نشانه های هنر ایرانی اسلامی گردآوری شده اند. شیروانیان دلیل این رویکرد را این گونه توضیح می دهد: من در دانشگاه هنر به دانشجویان معماری درس عکاسی می دهم و شرکت نمایندگان در این نمایشگاه دانشجویان معماری هستند. در این آثار کوشش شده لایه های پنهان در اقلیم ایران برای زندگی و لذت بردن از زندگی کشف و واکاوی گردد.

برای شکل دادن نمایشگاه ایده هایی مد نظر بوده که شیروانیان در این باره می گوید: وقتی ایده شکل گیری نمایشگاه به ذهنم خطور کرد، دو موضوع برای من اهمیت داشت. اگر از دیدگاه جامعه شناسی و نشانه شناسی به این آثار نگاه کنیم، به دو موضوع زندگی و رابطه میان انسان و معماری می رسیم و اگر کسی با این مولفه ها آشنا باشد، قطعا از نمایشگاه لذت خواهد برد. من کوشش کردم امکانی فراهم گردد تا هنرمندان جوان هم فرصتی برای نمایش آثار و حضور در عرصه هنر ایران را پیدا نمایند.

برای برگزار کردن نمایشگاه آوای نگاه 500 عکس رسید که هیاتی پنج نفری در سه مرحله داوری 68 عکس را از 26 عکاس برگزیدند. مسائل فنی عکس، محتوا و زیبایی شناسی از عوامل اصلی انتخاب عکس ها بود. نمایشگاه گروهی عکس آوای نگاه تا 9 مهر در نگارخانه آوای هنر در خیابان فرشته، خیابان بوسنی و هرزگوین، بن بست پناهی، شماره یک ادامه دارد.

منبع: همشهری آنلاین

به "26 عکاس در جستجوی رابطه انسان و معماری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "26 عکاس در جستجوی رابطه انسان و معماری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید