برلیناله؛ جشنواره ای زیر آسمان برلین

به گزارش گردشگران شاد، تهران (پانا) - مسئولان هفتاد و یکمین جشنواره فیلم برلین به صورت رسمی از برگزاری بخش دوم این رویداد سینمایی در فضای باز خبر دادند.

برلیناله؛ جشنواره ای زیر آسمان برلین

به گزارش ایسنا، هفتاد و یکمین جشنواره فیلم برلین، سال جاری طی دو مرحله برنامه ریزی شده که مرحله نخست آن از اول تا پنجم مارس (11 تا 15 اسفند) و به صورت مجازی و با اعلام برندگان بخش های متفاوت برگزار گردید و بخش دوم و تابستانه جشنواره نیز با نمایش حضوری آثار منتخب وبرگزاری مراسم اعطای جوایز از 9 تا 20 ژوئن (9 تا 19 خرداد) در 16 سینمای روباز برگزار خواهد شد.

به سبب افزایش نگرانی در رابطه شیوع احتمالی ویروس کرونا در جشنواره، بخش نمایش حضوری جشنواره برلین به فضای باز برده می گردد.

ماریت ریسنبیک و کارلو شاتریان مدیران جشنواره فیلم برلین در بیانیه ای اعلام کردند: گرچه در ابتدا شکل برگزاری بخش دوم جشنواره به شکل دیگری برنامه ریزی شده بود اما از مفهوم جدید جشنواره ویژه تابستانی برلین بسیار خوشنودیم و مخاطبان جشنواره نیز تجربه ای بسیار خاص خواهند داشت. این جشنواره با هدف ترغیب مجدد مخاطبان برای حضور در سینما و زنده نگه داشتن برگزاری حضوری رویدادهای فرهنگی برپا می گردد.

بخش دوم و تابستانی جشنواره برلین با برگزاری مراسم اعطای جوایز نیز همراه خواهد بود که برندگان آن پیش از این و در ماه مارس اعلام شده بودند.

هچنین برندگان دو جایزه بهترین مستند و بهترین فیلم اول با جایزه نقدی به ترتیب 40 و 50 هزار یورویی هم معرفی خواهند شد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "برلیناله؛ جشنواره ای زیر آسمان برلین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برلیناله؛ جشنواره ای زیر آسمان برلین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید