بیش از 600 کشته و زخمی در حملات سال گذشته ائتلاف سعودی به صعده

به گزارش گردشگران شاد، بر اساس یک گزارش حقوق بشری، در حملات سال گذشته ائتلاف متجاوز به استان صعده در شمال یمن 632 نفر کشته و زخمی شده اند.

بیش از 600 کشته و زخمی در حملات سال گذشته ائتلاف سعودی به صعده

به گزارش گروه بین الملل گردشگران شاد، دفتر حقوق بشر در صنعا خاطرنشان کرد، حملات ائتلاف سعودی-آمریکایی به صعده (در شمال یمن) در سال 2019 منجر به کشته و زخمی شدن 632 نفر شده است.

بر اساس گزارش وبگاه انصارالله، در بیانیه صادر شده آمده است، در حملات سال گذشته ائتلاف سعودی به صعده 150 نفر شامل 24 کودک، 7 زن و 119 مرد کشته شدند و تعدادی مجروحان به 362 نفر از جمله 46 کودک، 23 زن 143 مرد می رسد.

در ادامه این گزارش آمده، تعداد تخلفات ائتلاف سعودی با بمباران موشکی، توپخانه و سلاح سنگین و سبک به بیش از 7500 عدد رسیده است.

بر اساس این گزارش، در سال گذشته میلادی بیش از 1319 حمله هوایی و 9 حمله با بمب خوشه ای به یمن داشته و تعداد تخلفات نیروهای گارد مرزی سعودی به 56 عدد رسیده است.

طی این حملات، 155 منطقه مسکونی، 417 ساختمان مسکونی، سه عدد از تأسیسات دولتی، دو مرکز بهداشتی، سه مدرسه، نه پل و جاده ، شش شبکه ارتباطی و شش بازار آسیب دیده است.

همچنین به 66 مزرعه، دو شبکه آبرسانی، 15 وسیله نقلیه، 10 گله دام، یک مرکز امدادرسانی، نه پایگاه، یک مسجد و 24 عدد تأسیسات دیگر خسارت وارد شده است.

یگان توپخانه ای ائتلاف سعودی تنها در هفته گذشته، بازاری را در شهر منبه استان صعده واقع در شمال یمن هدف قرار داد که در پی آن، 17 نفر کشته شدند (جزئیات بیشتر).

عربستان سعودی جنگ علیه یمن را مارس 2015 (فروردین ماه 1394) به راه انداخت و طی این پنج سال، هزاران نفر از غیرنظامیان یمنی کشته و زخمی شده اند.

دست یمنی ها در ابتدای جنگ برای پاسخ به تجاوزات ائتلاف خالی بود، اما رفته رفته با در پیش دریافت سیاست مقاومت و ارتقای سیستم نظامی خود در صدد مقابله برآمدند تا اینکه در سال گذشته میلادی پیروز شدند به توازن قوا در جنگ برسند و انواع و اقسام تاسیسات مهم عربستان سعودی مانند فرودگاه های جازان و نجران را هدف قرار دهند.

ص

منبع: خبرگزاری فارس

به "بیش از 600 کشته و زخمی در حملات سال گذشته ائتلاف سعودی به صعده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیش از 600 کشته و زخمی در حملات سال گذشته ائتلاف سعودی به صعده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید