دستگاه پاکسازی ویروس برای اماکن عمومی فراوری شد

به گزارش گردشگران شاد، دستگاه از بین برنده ویروس با استفاده از ازن توسط یک شرکت دانش بنیان مستقر در سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران ساخته و فراوری شد.

دستگاه پاکسازی ویروس برای اماکن عمومی فراوری شد

به گزارش روز سه شنبه گروه دانشگاه و آوزش ایرنا از سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران، محققان یک شرکت دانش بنیان مستقر در مرکز رشد واحدهای فناور سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران پیروز به ساخت و فراوری دستگاه از بین برنده ویروس با استفاده از ازن شدند.

امیرحسام آقایی مدیرعامل شرکت در این خصوص گفت: دستگاه ازن ژنراتور در زمان شیوع اپیدمی کرونا برای ضد عفونی کردن هوا و سطوح مورد استفاده قرار می گیرد.

وی با اشاره به کارکرد دستگاه ازن ژنراتور گفت: دستگاه ازن ژنراتور، اکسیژن موجود در هوا را طی فرآیندی تبدیل به گاز ازن می نماید و گاز ازن مولکول ها را اکسید می نماید؛ در ادامه بو و میکروارگانیزم هایی مانند ویروس، قارچ و باکتری به واسطه این گاز ازن از بین می فرایند.

وی با تاکید بر اینکه ازن یکی از قوی ترین ضد عفونی کننده ها در دنیا به شمار می رود، اضافه نمود: این ویژگی ازن باعث شده که از آن به عنوان ماده ای برای تصفیه در زمینه های مختلفی مثل تصفیه فاضلاب شهری، تهیه آب آشامیدنی، صنایع غذایی، صنایع کاغذ و نساجی استفاده گردد.

مدیرعامل این شرکت دانش بنیان گفت: گاز ازن در غلظت بالا برای انسان مضر است و به همین علت روی دستگاه، تایمری نصب نموده ایم که با تنظیم آن بتوان هوا و سطوح را بدون حضور افراد ضد عفونی کرد؛ با تنظیم تایمر، رأس ساعت معین شده گاز ازن در محیط منتشر شده و پس از استریل کردن خاموش می گردد و عمل ضد عفونی سطوح و محیط را انجام می دهد.

آقایی با اشاره به میزان ضدعفونی این دستگاه در مدت زمان معلوم گفت: این دستگاه با انتشار گاز ازن با غلظت 25 ppm می توان در مدت زمان یک ساعت 100 متر مربع را ضد عفونی کند. با توجه به اینکه گاز ازن دارای نیم عمر بوده، پس از چندساعت مجدداً به اکسیژن تجزیه می گردد.

مدیرعامل این شرکت دانش بنیان گفت: این دستگاه در راستای از بین بردن انواع ویروس، باکتری، کپک، قارچ، از بین بردن انواع ترکیبات آلی فرار (VOCs) موجود در هوا مانند فرمالدهید، بنزن، هیدرازین، از بین بردن بو باقی مانده و نامطبوع سیگار و انواع دخانیات (SHS deodorizer) ، حذف فوری بو و دود از فضا استفاده می گردد.

وی تاکید نمود: از این دستگاه می توان در محل هایی مانند منزل، هتل، دفتر کار، اتومبیل، فروشگاه، رستوران، بانک، فرودگاه، ترمینال، سالن ورزشی استفاده کرد.

آقایی با بیان اینکه این دستگاه تاییدیه های لازم برای فراوری را اخذ نموده است، اعلام کرد: این محصول در سازمان پژوهش های علمی و صنعتی به فراوری رسیده است.،ایرنا

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و دنیا را اینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین

به "دستگاه پاکسازی ویروس برای اماکن عمومی فراوری شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگاه پاکسازی ویروس برای اماکن عمومی فراوری شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید