جورج کلونی: نژادپرستی عظیم ترین پاندمی آمریکاست، همه آلوده ایم

به گزارش گردشگران شاد، جورج کلونی در واکنش به قتل جورج فلوید در آمریکا، نژادپرستی را پاندمی این کشور خواند.

جورج کلونی: نژادپرستی عظیم ترین پاندمی آمریکاست، همه آلوده ایم

به گزارش گروه فرهنگی گردشگران شاد، به نقل از آسوشیتدپرس، جورج کلونی حمایت خود را از جامعه سیاه نشان داد و با نوشتن مقاله ای در دیلی بیست این عمل را محکوم کرد.

کلونی در این مقاله که با عنوان عظیم ترین پاندمی آمریکا نژادپرستی ضدسیاه است منتشر شد، بار دیگر علیه بی عدالتی وارد عمل شد.

کلونی 59 ساله در این یادداشت به اعتراض های سراسر در آمریکا واکنش نشان داده و خواهان تغییر سیستم در بخش قضایی شده است.

وی همچنین یادآوری نموده است که آمریکا پیش تر هم شاهد قتل تمیر رایس، فیلاندو کستیل و لاکوان مک دونالد بوده، اما واکنش مناسبی نشان نداده است.

این بازیگر تاکید دارد که بیماری همه گیر آمریکا نژادپرستی است که هیچ کسی هم درمانی برای آن پیدا ننموده است.

وی نوشت: این بیماری همه گیر ماست. همه ما را آلوده می نماید و 400 سال است که هنوز واکسنی برای آن پیدا ننموده ایم. به نظر می رسد حتی در حالی که در جستجوی این واکسن بوده ایم متوقف شده ایم و سعی نموده ایم تا این زخم را به صورت فردی درمان کنیم و قطعاً در این زمینه خوب عمل ننموده ایم.

کلونی در ادامه نوشته: همان طور که این هفته هم در جستجوی این بودیم که چگونه این مسائل را رفع کنیم و به این فکر نکردیم که خودمان این مسائل را ایجاد نموده ایم.

وی یادآوری می نماید که مسایل این هفته او را به یاد دهه 1990 می اندازد و همه مسایل مشابهی که در آن دهه هم به اوج رسیده بود و کشته شدن جورج فلوید یادآور مرگ اریک گارنر در سال 2014 است زیرا هر دوی آن ها به پلیس گفتند: نمی توانم نفس بکشم.

کلونی در بخش دیگری از این یادداشت نوشته است: اینکه دیگر به خرید و فروش انسان ها نمی پردازیم افتخاری ندارد. ما به تغییرات اساسی در سیستم اجرای قانون و نظام قضایی احتیاجمندیم. به سیاستمداران و تنظیم کنندگان قانونی احتیاج داریم که عدالت را برای همه شهروندان به صورت مساوی در نظر بگیرند؛ نه رهبرانی که به نفرت و خشونت دامن بزنند و تیراندازی به غارت گران و ویران کنندگان شهری را کم اهمیت تر از سیاست های نژادپرستانه بدانند.

وی در واقع بدون نام بردن از ترامپ به توئیت وی اشاره نموده که نوشته بود وقتی غارت آغاز گردد، تیراندازی آغاز می گردد.

درگذشت فلوید دوشنبه 25 ماه می رخ داد و بر مبنای نتیجه کالبدشکافی، وی در صحنه و به دلیل توقف در راستا ریوی-قلبی جان باخت که ناشی از بسته شدن راه تنفس وی به دلیل گذاشته شدن زانوی پلیس روی گلویش بوده است.

پلیسی که موجب مرگ وی شد ابتدا تنها اخراج شد که با آغاز تظاهرات مردم دستگیر و به قتل درجه سه به معنی قتل شبه عمد متهم شده است. سه پلیس دیگری که ناظر صحنه بودند و عملی نکردند تنها از اداره پلیس اخراج شدند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "جورج کلونی: نژادپرستی عظیم ترین پاندمی آمریکاست، همه آلوده ایم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جورج کلونی: نژادپرستی عظیم ترین پاندمی آمریکاست، همه آلوده ایم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید