خبرنگاران وزیر فرهنگ فرانسه به ویروس کرونا مبتلا شد

به گزارش گردشگران شاد، تهران- خبرنگاران- منابع خبری روز دوشنبه اعلام کردند که فرانک ریستر وزیر فرهنگ فرانسه به ویروس کرونا آلوده شده است اما حال وی خوب است.

خبرنگاران وزیر فرهنگ فرانسه به ویروس کرونا مبتلا شد

به گزارش یو اس نیوز، ریستر 46 ساله که اخیراً در مجلس فرانسه حضور داشته است بعد از متوجه شدن در مورد تماس با افراد آلوده در این بازدید، با آزمایش مثبت آلوده شدن به ویروس کرونا مواجهه شده است.

به گزارش منابع خبری، وزیر فرهنگ فرانسه در چند روز گذشته با امانوئل مکرون رییس جمهوری فرانسه دیداری نداشته است.

میزان ابتلا به ویروس کرونا در فرانسه همچنان در حال افزایش بوده و دامنه آن به مراکز دولتی و بخش های سیاسی از جمله مجلس این کشور نیز کشیده شده به گونه ای که با ابتلای سه عضو دیگر مجلس فرانسه، شمار نمایندگان مبتلا به 6 نفر رسیده است.

به گزارش آژانس بهداشت منطقه ای (ARS) ایل دو فرانس، تا به امروز 6 مورد ابتلا به کرونا در مجلس ملی این کشور تائید شده است. آن ها شامل چهار نماینده و دو نفر از عوامل کاخ بوربون (محل جلسه های مجمع ملی فرانسه) هستند. پیشتر ابتلای سه نماینده و یک کارمند مجلس فرانسه به ویروس کرونا تائید شده بود.

این آژانس تاکید کرد، تحقیقات بهداشتی در حال انجام بوده و اقدام های مدیریتی توسط خدمات مجلس صورت گرفته تا شیوع ویروس را محدود کند.

بنا به اعلام آژانس بهداشت منطقه ای، این 6 نماینده در قرنطینه به سر می برند و برای روشن شدن زنجیره های آلودگی و شناسایی موارد، تماس مختلف با آن ها تماس گرفته شده است.

وزارت بهداشت فرانسه اعلام کرده است تعداد موارد تائید شده از ابتلا به ویروس کرونا در این کشور به یک هزار و 126 نفر رسیده و تا به امروز 19 نفر جان خود را از دست داده اند.

فرانسه پس از ایتالیا دومین کشور در اروپا از لحاظ شمار مبتلایان و فوت ناشی از کرونا است. در 24 ساعت گذشته دست کم 177 نفر مورد جدید ابتلا به کرونا در این کشور گزارش شده است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران وزیر فرهنگ فرانسه به ویروس کرونا مبتلا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران وزیر فرهنگ فرانسه به ویروس کرونا مبتلا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید