دانشمند ایرانی زندانی در آمریکا به اختلال بینایی هم دچار شد

به گزارش گردشگران شاد، برادر دانشمند ایرانی زندانی شده در آمریکا گفت: 48 ساعت قبل حافظ منافع به همراه یکی از وکلا برای رساندن دارو با استاد سلیمانی دیدار کردند اما ماموران آمریکایی اجازه انتقال دارو را ندادند، این در حالی است که دانشمند ایرانی اختلال بینایی هم پیدا نموده است.

دانشمند ایرانی زندانی در آمریکا به اختلال بینایی هم دچار شد

رسول سلیمانی برادر دانشمند ایرانی زندانی شده در آمریکا در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی گردشگران شاد با اشاره به وضعیت جسمی و روحی بسیار نامطلوب استاد سلیمانی در زندان آمریکا گفت: آخرین خبری که از استاد سلیمانی داریم این است که چشمان برادرم کم سو شده و در واقع اختلال بینایی پیدا نموده است چراکه ماموران زندان آمریکا از رساندن دارو توسط حافظ منافع جلوگیری نموده و دانشمند ایرانی در شرایط نا مطلوبی قرار گرفته است.

استاد سلیمانی در شرایط سخت بازداشت به سر می برد

وی اضافه نمود: طبق نقل قول های حافظ منافع استاد سلیمانی در شرایط سخت بازداشت به سر می برد و او که به دانشمند ایرانی پیشنهاد معاینه پزشکی داده است اما برادرم به علت غیر اعتماد بودن پزشکان آمریکایی از اینکه تحت درمان آنها قرار گیرد پرهیز نموده است.

دیدار مسؤول صلیب سرخ جهانی با وزیر خارجه

برادر دانشمند ایرانی درباره پیگیری های وزارت امور خارجه توضیح داد: آخرین اخباری که داریم موضوع دیدار مسؤول صلیب سرخ جهانی با وزیر خارجه کشورمان است که یکی از موضوعات قابل بحث آنها آزاد سازی دانشمند ایرانی بوده است.

از دولت تقاضا داریم شرایط ملاقات با دانشمند ایرانی را فراهم کند

وی با اشاره به اینکه تا به امروز هیچ گونه اقدام مثبتی درباره آزادی استاد سلیمانی اتفاق نیافتاده است، اضافه نمود: همچنان ارتباط ما با برادرم روزانه به وسیله تماس تلفنی بوده و او همچنان بلاتکلیف است که در این رابطه ما به عنوان خانواده استاد سلیمانی از دولت تقاضاداریم به طور مستقیم شرایط ملاقات با دانشمند ایرانی را حداقل برای یکی از اعضای خانواده اش فراهم کند چراکه خانواده او از وضعیت جسمی و روحی استاد سلیمانی بسیار نگران است.

ایران از کشورهای همسایه یاری بگیرد

سلیمانی ادامه داد: معتقدم وزارت امور خارجه باید فشار بیشتری را به دولت آمریکا وارد کند و از کشورهای همسایه یاری بگیرد تا دانشمند ایرانی با دستور قاضی پرونده از زندان آزاد گردد.

دولت آمریکا دانشمندان تمام حوزه ها را رصد می نماید

وی اضافه نمود: دولت آمریکا دانشمندان تمام حوزه ها را رصد می نماید تا جلوی حرکت فعالیت های علمی کشور را بگیرد، در حوزه سلول های بنیادی نیز حرف هایی برای گفتن داریم و حوزه فعالیت برادر من نیز مهندسی بافت است.

مسؤولان برای آزادی دانشمند ایرانی کوشش نمایند

برادر دانشمند ایرانی درپایان گفت: از دستگاه های مسؤول می خواهیم برای آزادی دانشمند ایرانی کوشش نمایند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "دانشمند ایرانی زندانی در آمریکا به اختلال بینایی هم دچار شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشمند ایرانی زندانی در آمریکا به اختلال بینایی هم دچار شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید