شرایط برجام بعد از انتخابات آمریکا

به گزارش گردشگران شاد، خبرنگاران : وزیر خارجه انگلیس گفت که پس از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا فرصت های بیشتری حول برجام شکل خواهد گرفت.

شرایط برجام بعد از انتخابات آمریکا

به گزارش گردشگران شاد به نقل از ایسنا، به نقل از WNN، دومینیک راب، وزیر خارجه انگلیس مدعی شد که برجام برای دربر دریافت آنچه که فعالیت های بی ثبات کننده ایران در خاورمیانه خواند، طراحی نشده است.

وی در این خصوص گفت: ما همیشه مایل بوده ایم تا برای گنجاندن توافقی عظیمتر کوشش کنم و بر این امر تاکید داشته ایم. تا زمانی که چشم اندازی برای توافق گسترده تر نداشته باشیم، تنها برجام را در اختیار داریم . این به نوعی ابزاری برای محدود کردن ایران محسوب می گردد اگرچه قبول دارم که به دلیل بعضی ناپایبندی های سیستماتیک فرسوده شده است.

وی توضیح داد: تا زمانی که این توافق پابرجا باشد، تمایلی برای حرکت به سوی چیز عظیم تری نداریم.

راب در مورد این پرسش که آیا برجام مرده است؟ گفت: بیایید قبول کنیم، مردم در تمامی طرفین منتظرند تا ببینید در نوامبر در انتخابات آمریکا چه اتفاقی می افتد. گمان می کنیم که برجام حداقل ساختاری برای رسیدگی به عدم پایبندی ایران را فراهم می نماید. سه کشور اروپایی سازوکار حل اختلافات را فعال نموده اند. ما در حال ادامه این فرایند هستیم و انتظار داریم جلساتی در سطح وزیران برگزار گردد. چیزی که ما می خواهیم این است که برای جلوگیری از زوال بیشتر کوشش کنیم.

راب ادامه داد: مطمئن نیستم منطقی پشت آن وجود ندارد که بگوییم برجام مرده است و آن را بی ارزش نموده تا با چیز بهتری جایگزین کنیم اما این در هرصورت یک سوال استراتژیک محسوب می گردد. گمان کنم پس از انتخابات - حداقل نه پیش از آن چراکه تهران منتظر است که ببیند چه می گردد - فرصت های بیشتری پیش می آید.

منبع: اقتصادنیوز

به "شرایط برجام بعد از انتخابات آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط برجام بعد از انتخابات آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید