مدیر کانال توهین کننده به مسئولان مجرم شناخته شد، وقتی زبان تند و تیز کانال های تلگرامی برچیده می شود

به گزارش گردشگران شاد، قاضی شعبه 772 دادسرای ویژه جرایم فضای مجازی و شهرسازی مشهد گفت: قرار مجرمیت برای مدیر کانال بی هویت تلگرامی و موهن به مدیران شهری صادر شد.

مدیر کانال توهین کننده به مسئولان مجرم شناخته شد، وقتی زبان تند و تیز کانال های تلگرامی برچیده می شود

به گزارش خبرنگار از ،مهدی غلامی قاضی شعبه 772 دادسرای ویژه جرایم فضای مجازی و شهرسازی مشهد گفت:ر خصوص پرونده ای که بعضی از شکات آن معاونین شهردار، مدیران شهری و اعضای شورای شهر مشهد و مدیران استانی بودند، بعد از تلاش های اجرا شده متهم بازداشت و پس از تفهیم اتهام روانه زندان شد، اما وی مجددا با تودیع وثیقه آزاد شد در عین حال مشاهده شد که کانال تلگرامی خاوران (کانال توهین کننده به مدیران شهری) همچنان به فعالیت ادامه می دهد.

او ادامه داد: متهم 4 یا 5 بار دیگر احضار شد و قرار وثیقه وی پس از تفهیم اتهام هر مرتبه تشدید شد و در یکی از مراحل تشدید وثیقه متهم مجدد روانه زندان شد و تذکرات لازم به وی داده شد که این اقدامات منجر به متوقف شدن چند کانال تلگرامی با نام افشا آنلاین و کانالی جعلی منتسب به یکی از معاونین شهردار مشهد شد. پس از آن کانال تلگرامی خاوران متوقف شد که گردانندگان آن فعالیت را به نوعی به سمت کانالی دیگری با نام مشابه منتقل کردند.

قاضی شعبه 772 دادسرای ویژه جرایم فضای مجازی و شهرسازی مشهد گفت: پس از بررسی های طولانی مدت و بررسی حدود 2 هزار چت خصوصی متهم با افراد مختلف که در داخل و بیرون بدنه مدیریت شهری بودند، ادله الکترونیکی در آزمایشگاه پلیس فتا مورد بررسی قرار گرفت.

قاضی غلامی ادامه داد: انتها متهم در مورد جعل رایانه ای در مورد کانال منتسب به معاون شهردار و کانال خاوران اتهامات را پذیرفت و در نهایت قرار مجرمیت ح. ع بابت اتهامات توهین، افترا و نشر اکاذیب، جعل رایانه ای و استفاده از داده مجعول صادر شد. هم اکنون پرونده آماده کیفر خواست و ارسال به دادگاه برای صدور حکم نهایی است

او گفت: قرار مجرمیت 2 نفر از همدستان ح. ع صادر شده و مهم همین صدور قرار مجرمیت بود که صادر شد و میزان شدت حکم پس از صدور کیفر خواست در دادگاه مشخص می شود.

/م. م

منبع شهرآرا نیوز

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "مدیر کانال توهین کننده به مسئولان مجرم شناخته شد، وقتی زبان تند و تیز کانال های تلگرامی برچیده می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیر کانال توهین کننده به مسئولان مجرم شناخته شد، وقتی زبان تند و تیز کانال های تلگرامی برچیده می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید