معاون جدید دانشجویی دانشگاه تهران معارفه شد

به گزارش گردشگران شاد، با حضور رئیس دانشگاه تهران، مراسم تودیع و معارفه معاون دانشجویی دانشگاه تهران برگزار گردید.

معاون جدید دانشجویی دانشگاه تهران معارفه شد

به گزارش گروه دانشگاه گردشگران شاد، به نقل از دانشگاه تهران، در این مراسم که با حضور رئیس دانشگاه تهران، هیأت رئیسه، مدیران و کارکنان برگزار گردید، سعید حبیبا به عنوان معاون دانشگاه و رئیس سازمان خدمات دانشجویی معارفه و از زحمات حسن به نژاد در زمان تصدی این سمت قدردانی به عمل آمد.

در این مراسم محمود نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه تهران، با قدردانی از معاون پیشین دانشجویی گفت: با وجود اینکه حوزه خدمات دانشجویی دانشگاه تهران جزو مراکز نمونه کشور است، اما نباید خود را با دانشگاه های داخل کشور مقایسه کنیم. ما هنوز در این زمینه با استاندارد های حوزه خدمات دانشجویی فاصله داریم. استاندار های این دانشگاه در سطح بین المللی است، از این رو باید کیفیت خدمات دانشجویی را نیز افزایش دهیم.

وی اضافه نمود: برای بهبود و ارتقا فعالیت ها صرفاً تأمین اقتصادی جوابگو نمی باشد و ما باید بر ابداع روش های جدید هم تفکر کنیم. این موضوع در وزارت علوم و سایر نهاد ها جا افتاده و دانشگاه تهران می تواند در این زمینه پیش رو باشد.

رئیس دانشگاه تهران، در ادامه توضیح داد: خوشبختانه توانسته ایم ارتباط خوبی را با دانشجویان برقرار کنیم و شاید بتوان یکی از موفقیت های معاونت دانشجویی دانشگاه تهران را جلب مشارکت دانشجویان در زمینه های متفاوت برشمرد. استفاده از ظرفیت دانشجویان به شیوه های مختلف در اداره دانشگاه از سیاست های مهمی است که باید همیشه مورد توجه قرار گیرد. این امر هم برای دانشگاه مفید و ارزشمند بوده وهم فرد را برای ورود به جامعه آماده خواهد نمود.

نیلی احمدآبادی، با بیان اینکه دانشگاه قبله آمال دانشجو است و هر چه در دانشگاه می بیند را درست می پندارد، گفت: بنابراین اگر این انتقال دانش، تجربه و مفاهیم را به دانشجو درست انجام ندهیم، می تواند در زندگی و آینده او اثر بگذارد. برخی مواقع با این سوال روبرو می شویم که چرا رفتار انسان ها در جامعه و محیط کار ناپسند است. درحالیکه بخش از آن ها در دوران آموزش در مدرسه و دانشگاه شکل گرفته است.

وی با اظهار اینکه دانشجویان دانشگاه تهران بسیار نکته سنج هستند و با دقت مسائل را پیگیری و آنالیز می نمایند اضافه نمود: در حال حاضر حوزه دانشجویی کیفیت بسیار بالایی را تجربه می نماید و این کیفیت به مراتب نسبت به گذشته افزایش و بهبود یافته است و سرمایه گذاری هایی در حوزه انسانی، تجهیزات، امکانات، فرآیند ها و برنامه ها انجام گرفته است.

رئیس دانشگاه تهران، با تأکید بر اهمیت حوزه دانشجویی در دانشگاه مطرح کرد: یک دانشگاه بیشتر با فعالیت های آموزشی و پژوهشی و بحث های فناوری شناخته می گردد، اما برای تدریس استادان و تحصیل دانشجویان، تعداد بسیار زیادی از همکاران دانشگاه باید فعالیت نمایند و خدمات متعددی ارائه گردد، تا این امر محقق گردد. این همان موضوعی است که کمتر دیده می گردد، ولی به محض اینکه کوچک ترین خللی در این خدمات ایجاد گردد به سرعت همه جا منتشر شده و به چشم می آید.

نیلی احمدآبادی در خاتمه سخنان خود خاطر نشان کرد: بسیاری از اقداماتی که در حوزه دانشجویی ارائه می گردد خدمات ساده ای نیستند، تمام این فعالیت ها در جهت آماده سازی دانشجو برای ورود به یک جامعه بزرگ تر انجام می گیرد. درس و پژوهش فقط در قالب کلاس به دانشجو ارائه نمی گردد، بلکه ما با رفتار، عمل، سازمان و فرآیند ها آن ها را نشان می دهیم. یک دانشجو در هر نقطه ای از دانشگاه که قدم بر می دارد در حال یادگیری است، از این رو اگر فعالیت های ما دقیق، صحیح و استاندارد باشد، دانشجو نیز در آینده این گونه اقدام خواهد نمود. اما اگر با فعالیت های نامناسب و خارج از استاندارد در دانشگاه روبرو گردد، می تواند برای او بدآموزی داشته باشد.

در بخش دیگری از این مراسم حسن به نژاد، معاون پیشین دانشجویی، گزارشی از عملکرد و فعالیت های اجرا شده در دوران تصدی بر این سمت را ارائه کرد. هم چنین در ادامه سعید حبیبا، معاون جدید دانشجویی نیز از برنامه های خود برای پیشبرد هرچه بهتر اهداف معاونت دانشجویی سخن گفت.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "معاون جدید دانشجویی دانشگاه تهران معارفه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاون جدید دانشجویی دانشگاه تهران معارفه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید