کاهش نرخ بهره پایه در آمریکا برای مقابله با بحران کرونا

به گزارش گردشگران شاد، بانک مرکزی آمریکا (فدرال رزرو) به منظور مقابله با تأثیرات بحران کرونا بر اقتصاد این کشور، نرخ بهره پایه را به میزان 0.5 درصد کاهش داد.

کاهش نرخ بهره پایه در آمریکا برای مقابله با بحران کرونا

به گزارش گروه بین الملل گردشگران شاد به نقل از آسوشیتدپرس، بانک مرکزی آمریکا موسوم به فدرال رزرو روز سه شنبه در کوشش برای کاستن از شدت اثرات مالی بحران کرونا و حمایت از فعالیت های مالی در این کشور، نرخ بهره پایه را به میزان 0.5 درصد کاهش داد.

فدرال رزرو در سال گذشته میلادی طی سه مرحله (هر مرحله 0.25 درصد) نرخ بهره پایه در آمریکا را به منظور یاری به افزایش سرمایه گذاری و بهبود نرخ رشد مالی این کشور کاهش داده بود، اما در حالی که انتظار نمی رفت مقامات فدرال رزرو بار دیگر با کاهش نرخ بهره پایه موافقت نمایند، سقوط بی سابقه بازارهای سهام، نفت و فلزات اساسی در آمریکا سرانجام باعث شد که فدرال رزرو در اقدامی غیرمنتظره به منظور جلوگیری از وقوع یک فاجعه مالی، بار دیگر نرخ بهره پایه را کاهش دهد.

ساعاتی پیش از اتخاذ این تصمیم، نمایندگان کشورهای موسوم به گروه 7 (G-7) در نشستی که برای هماهنگی به منظور مقابله با تأثیرات مالی بحران کرونا برگزار گردید، تعهد خود را برای به کارگیری تمامی ابزارهای موجود برای جلوگیری از وقوع یک بحران مالی جدید اعلام کردند.

دوشنبه شب به وقت آمریکا دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور در پیامی توئیتری با اشاره به اینکه بانک مرکزی استرالیا اخیراً نرخ بهره پایه در این کشور را کاهش داده است، مقامات فدرال رزرو را به دلیل بالا بودن نرخ بهره در این کشور سرزنش کرد و از آنها خواست که نرخ بهره پایه را به میزان چشمگیری کاهش دهند.

موضوع نرخ بهره از ماهها پیش یکی از موارد اختلاف دونالد ترامپ و جروم پاول رئیس فدرال رزرو بوده است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "کاهش نرخ بهره پایه در آمریکا برای مقابله با بحران کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش نرخ بهره پایه در آمریکا برای مقابله با بحران کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید