کشت گوشت آزمایشگاهی در فضا

به گزارش گردشگران شاد، یک شرکت فناوری برای نخستین بار گوشت آزمایشگاهی را در فضا و خارج از کره زمین کشت نموده است.

کشت گوشت آزمایشگاهی در فضا

به گزارش، شرکتی پیروز شده گوشت آزمایشگاهی را در خارج از کره زمین و در شرایطی که نیروی گرانش در آن در کمترین حد خود بوده با پیروزیت کشت کند.

هدف از اجرای این آزمایش آنالیز این موضوع بوده که آیا می توان گوشت مورد احتیاج انسان را در سفرهای فضایی طولانی مدت به صورت آزمایشگاهی در خارج از زمین پرورش داد تا فضانوردان برای برطرف گرسنگی احتیاجی به حمل محموله های غذایی از زمین نداشته باشند یا خیر.

برای انجام این تحقیق سلول های بنیادی گاو به ایستگاه فضایی بین المللی فرستاده شده و از یک چاپگر زیستی سه بعدی برای پرورش سلول های مذکور و تبدیل آنها به عضلات کوچک و بافت های عضلانی این حیوان استفاده شد. شرکت آلف فارمز می گوید این نخستین بار است که چنین فرایندی در شرایطی با حداقل گرانش صورت گرفته است.

محققان می گویند استفاده از این روش برای فراوری گوشت باعث صرفه جویی در مصرف منابع طبیعی شده و جایگزینی برای دامداری سنتی است که با توجه به رشد جمعیت کره زمین به شیوه کنونی نمی تواند ادامه یابد، باید توجه داشت که در فضا منابع آبی و تغذیه ای گسترده برای پرورش دام وجود ندارد و لذا باید از چنین روش های جایگزینی استفاده گردد.

منبع: فارس

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "کشت گوشت آزمایشگاهی در فضا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشت گوشت آزمایشگاهی در فضا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید