اعضای کلاهبرداران 27 میلیاردی در تهران دستگیر شدند

به گزارش گردشگران شاد، رئیس پلیس فتا گفت: اعضای باند 5 نفره کلاهبرداران پیامکی منهدم شدند، این متهمان با وجوه سرقتی کارت هدیه، سکه و دلار به ارزش 27 میلیارد ریال خریداری نموده بودند.

اعضای کلاهبرداران 27 میلیاردی در تهران دستگیر شدند

به گزارش ، سرهنگ تورج کاظمی رئیس پلیس فتا در تشریح این خبر، گفت: چهارم مرداد ماه سال جاری مردی 31 ساله ساکن حوالی میدان شوش به پلیس فتا مراجعه و گفت که مدتی پیش کارت بانکی ام گم شده، ولی تا به امروز چندین بار از حساب بانکی ام مبالغی برداشت شده که آنالیز موضوع در دستور کار مهندسان پلیس نهاده شد.

رئیس پلیس فتا پایتخت افزود: در گام اول تحقیقات پلیسی مشخص شد از کارت عابر بانک شاکی مقداری وجوه با استفاده از دستگاه کارتخوان مغازه ها و دستگاه خودپرداز بانک ها برداشت شده و حکایت از این داشت که برداشت نماینده وجوه به رمز اول کارت عابر بانک شاکی دسترسی داشته است بر این اساس ماموران پلیس فتا این احتمال را دادند که شاکی در اعلام شکایت خود مطالبی را از آنان کتمان نموده است.

این مقام پلیسی مطرح نمود: شاکی دوباره به پلیس فتا دعوت و در تحقیقات تکمیلی گفت: به مصرف مواد مخدر اعتیاد دارد و مدتی قبل کارت عابر بانکم را به ازای دریافت مبلغ 2 میلیون تومان به فردی که برایم مواد مخدر تامین می نماید به امانت گذاشتم. ولی بعد از گذشت مدتی به وی مراجعه کردم، ولی وی از پس دادن کار عابر بانکم خودداری می نماید. تصمیم گرفتم به پلیس فتا مراجعه و با اعلام مفقودی بتوانم کارت عابر بانکم را به دست بیاورم.

سرهنگ کاظمی بیان داشت: در ادامه تحقیقات اولیه ماموران درصدد شناسایی هویت فروشنده مواد مخدر برآمدند که در تحقیقات پلیسی به دست آوردند کارت شاکی مورد استفاده کلاهبرداران پیامکی نهاده شده و به حساب عابر بانک مقداری وجوه واریز و برداشت می گردد.

وی در ادامه گفت: در ادامه تحقیقات پلیسی ماموران پیروز شدند، هویت و مخفیگاه زن و مردی را کارت عابر بانک شاکی در اختیار آنان بوده شناسایی نمایند و نتیجه تحقیقات اجرا شده در اختیار مقام قضائی نهاده شد.

وی با اشاره به اینکه این زن و مرد با دستور قضائی در بیست و ششم آبان در مخفیگاهشان در حوالی میدان شوش دستگیر شدند، گفت: در بازرسی از مخفیگاه متهمان تعدادی کارت عابر بانک مربوط به اشخاص مختلف نیز کشف شد که متهمان هنوز پیروز به تخلیه حساب های آن ها نشده بودند.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ گفت: هر 2 متهم در بازپرسی اولیه اظهار کردند که کارت شاکی را از فردی که فروشنده مواد مخدر نیز است، گرفته اند و در گام بعدی تحقیقات پلیسی، فروشنده مواد مخدر نیز شناسایی و محل تردد وی در پاتوقی در حوالی بوستان گلستان تحت کنترل درآمد.

این مقام پلیسی ابراز داشت: با انتقال سومین متهم پرونده به پلیس فتا، وی ضمن اقرار به امانی دریافت کارت شاکی، اذعان داشت که برای شخصی کارت عابر بانک تهیه می کنم و از افراد معتاد کارتشان را به بهانه های مختلف گرفته و در اختیار وی قرار می دهم.

سرهنگ کاظمی افزود: دستگیری چهارمین متهم پرونده در دستورکار ماموران نهاده شد و ماموران پیروز شدند، محل تردد وی را در همان حوالی میدان شوش شناسایی و با دستور قضائی متهم را در حال خرید کارت هدیه دستگیر نمایند.

وی با اشاره به اینکه در آنالیز های اولیه مشخص شد که وی با کارت های سرقتی، کارت های هدیه را خرید نموده است، گفت: در بازرسی بدنی از متهم 10 کارت هدیه 5 میلیون ریالی کشف شد.

این مقام انتظامی گفت: متهم به پلیس فتا منتقل و در ابتدا منکر خرید کارت هدیه با کارت های سرقتی و همدستی با دیگر متهمان بود، ولی در ادامه تحقیقات تخصصی به جرم ارتکابی اعتراف کرد.

سرهنگ کاظمی درخصوص اظهارات متهم اصلی پرونده، گفت: متهم گفت که چند سال قبل به جرم مشارکت در آدم ربایی به زندان رفتم و در آنجا با شخصی آشنا شدم و پس از آزادی به فکر انجام کلاهبرداری پیامکی با همکاری یکدیگر افتادیم و تصمیم گرفتیم با خرید کارت عابر بانک از افراد معتاد و بلامکان با تماس تلفنی در پوشش برنامه زنده رادیو جوان و برنده شدن در قرعه کشی و خوش حسابی افراد به پای دستگاه خودپرداز بکشانیم و با دریافت موجودی و رمز دوم اینترنتی، موجودی کارت قربانی خود را سرقت و به کارت هایی که از قبل از افراد معتاد تهیه نموده بودیم، انتقال دهیم به خیال اینکه پول های تجمیع شده در کارت افراد بلامکان و معتاد است و هیچگاه دست پلیس به ما نمی رسد.

این مقام انتظامی با بیان اینکه متهم با پول های سرقت شده سکه، کارت هدیه و دلار خرید می کرد، افزود: کارشناسان ارزش ریالی اموال کلاهبرداری شده را از مال باختگان 27 میلیارد ریال برآورد نموده اند.

رئیس پلیس فتا پایتخت با بیان اینکه همدست متهم اصلی پروند در گام بعدی تحقیقات پلیسی دستگیر شد، گفت: با توجه به اینکه شگرد و اقدامات گسترده متهمان وابسته به جغرافیای محدود و خاصی نبود و اشتراک و تلاقی حساب های شهروندان خارج از تهران متصور بود، پی جویی پلیس به وسیله بانک مرکزی و بانک های سطح شهر و پلیس آگاهی تهران برای شناسایی دیگر مال باختگان انجام پذیرفت.

وی در خاتمه با اشاره به کوشش شبانه روزی کارآگاهان پلیس فتا، گفت: تا کنون 100 تن از شاکیان شناسایی شده اند.

بنابر این گزارش پرونده های قضائی متهمان تکمیل و اعضای این باند کلاهبرداری برای سیر مراحل قانونی در اختیار مرجع قضائی قرار دریافتد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "اعضای کلاهبرداران 27 میلیاردی در تهران دستگیر شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعضای کلاهبرداران 27 میلیاردی در تهران دستگیر شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید