الکاظمی طی نشستی با رهبران جریان های شیعی ترکیب پیشنهادی کابینه را ارائه داد

به گزارش گردشگران شاد، مامور تشکیل کابینه عراق شامگاه چهارشنبه ترکیب پیشنهادی و کامل نشده خود از کابینه جدید را طی نشستی با رهبران جریان های شیعی به اطلاع آنها رساند تا مورد ارزیابی قرار دهند.

الکاظمی طی نشستی با رهبران جریان های شیعی ترکیب پیشنهادی کابینه را ارائه داد

به گزارش گروه بین الملل گردشگران شاد، مصطفی الکاظمی مامور تشکیل کابینه عراق شامگاه چهارشنبه با هفت نفر از رهبران فراکسیون های شیعه به منظور آنالیز ترکیب کابینه جدید عراق تشکیل جلسه داد.

در این نشست نوری المالکی، رئیس ائتلاف دوله القانون، هادی العامری، رئیس ائتلاف الفتح، عدنان فیحان رئیس فراکسیون صادقون و نصار الربیعی رئیس کمیته سیاسی جریان صدر حضور داشتند.

به گفته یک مقام سیاسی عراق عمار الحکیم رهبر جریان حکمت غائب این ملاقات بود.

محمد الغبان رئیس فراکسیون الفتح هم بعد از این نشست گفت که مصطفی الکاظمی ترکیب پیشنهادی از کابینه جدید عراق را آماده نموده و به گروه های سیاسی ارائه داد اما این ترکیب هنوز کامل نیست.

او در بیانیه ای تاکید نمود: گروه های سیاسی به ارزیابی روش و ساز و کار انتصاب نامزدهای صاحب کرسی های وزارتی پرداختند تا بر اساس معیارها و ویژگی های مورد توافق مورد آنالیز قرار گیرند.

پایگاه خبری بغداد الیوم شامگاه چهارشنبه به نقل از یک منبع مطلع سیاسی به پیش نویس ترکیب کامل نشده ای از کابنیه پیشنهادی الکاظمی دست یافت.

در این پیش نویس، خالد بتال برای وزارت برنامه ریزی، حارث حسن وزارت خارجه، ابراهیم بحر العلوم وزارت آموزش عالی، فواد حسین وزارت دارایی ، خالد شوانی وزارت دادگستری، ریان محمد وزارت شهرداری ها، محمد شیاع وزیارت کشاورزی، هشام صالح داوود وزارت نفت، جاسم محمدالاسدی وزارت منابع آبی، عدنان الزرفی وزارت برق، کاظم السهلانی وزارت فرهنگ، مزاحم التمیمی وزارت کشور و مزاحم الخیاط و فللاح محمود احمد یکی از آنها برای وزارت آموزش و پرورش معرفی شدند.

این در حالی است که شبکه المیادین هم به نقل از منابع خود نامزدهای پیشنهادی الکاظمی برای وزارت نفت و خارجه را به ترتیب جبار لعیبی و حارث حسن خاطرنشان کرد.

فاضل الفتلاوی عضو ائتلاف الفتح مجلس عراق گفته است که مجلس عراق جلسه رای اعتماد به کابینه مصطفی الکاظمی مامور تشکیل کابینه را روز سه شنبه هفته آینده برگزار خواهد نمود.

برهم صالح رئیس جمهور عراق، نهم آوریل(21 فروردین)، در پی انصراف عدنان الزرفی از نخست وزیری، مصطفی الکاظمی را مامور تشکیل کابینه کرد و بر اساس قانون اساسی، وی 30 روز مهلت دارد تا کابینه جدید را برای دریافت رأی اعتماد به مجلس معرفی کند.

.

منبع: خبرگزاری فارس

به "الکاظمی طی نشستی با رهبران جریان های شیعی ترکیب پیشنهادی کابینه را ارائه داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الکاظمی طی نشستی با رهبران جریان های شیعی ترکیب پیشنهادی کابینه را ارائه داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید