تلاش نیکلاس مادورو برای محبوبیت بیشتر

به گزارش گردشگران شاد، دولت ونزوئلا بار دیگربرای مقابله با بحران اقتصادی و افزایش محبوبیت دستمزدها را افزایش داد.

تلاش نیکلاس مادورو برای محبوبیت بیشتر

ونزوئلا

دولت ونزوئلا بار دیگر دستور افزایش میانگین دستمزد ماهانه را همزمان با تداوم بحران اقتصادی و اجتماعی در این کشور صادر کرد.

به گزارش تارنمای شبکه بلومبرگ، نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا روز گذشته (دوشنبه) در حالی برای سومین مرتبه در سال جاری میلادی حداقل دستمزدها را افزایش داد که کشور همچنان با چالش تورم شدید دست و پنجه نرم می کند.

براساس گزارش ها، مادورو دستور افزایش 275 درصدی میانگین دستمزدها را صادر کرده و نرخ سالیانه تورم در ونزوئلا براساس اعلام مجمع ملی ونزوئلا(تحت هدایت مخالفان) بیش از 50 هزار درصد اعلام شده است.

نیکلاس مادورو

در همین حال فرانسیسکو تورئالبا قانونگذار ونزوئلایی و وزیر کار سابق این کشور اعلام کرد که حداقل دستمزدها از 40 هزار بولیوار به 150 هزار بوایوار افزایش یافته و کارگران نیز 150 هزار بولیوار حق غذا می گیرند.

به رغم افزایش حداقل دستمزد ماهیانه در ونزوئلا، این دستمزد همچنان برای برآورده شدن نیازهای روزانه ونزوئلایی ها همزمان با مواجهه با تورم شدید، کم است. در حال حاضر با 150 هزار بولیوار می تواند حدود چهار کیلو گوشت خریداری کرد.

افزایش دستمزدها

بحران اقتصادی در این کشور باعث کمبود مواد غذایی و دارو، قطعی برق و سیل عظیمی از مهاجرت شده است. طی سال های گذشته دستکم بیش از سه میلیون نفر از این کشور گریخته اند.

در ژانویه سال 2019 (دی 1397) خوان گوایدو رئیس مجمع ملی ونزوئلا با شروع مجدد دولت نیکلاس مادورو، صحت انتخابات ریاست جمهوری را زیر سووال برد و خود را به عنوان رئیس جمهوری موقت ونزوئلا معرفی کرد، از آن زمان تاکنون بحران سیاسی به بحران اقتصادی افزوده شده است.

نیکلاس مادورو، آمریکا و هم پیماناش به ویژه خوان گوایدو را به تلاش برای کودتا در ونزوئلا متهم کرده است.

ونزوئلا همچنان بدنبال راههای مختلف برای جبران هزینه و درآمدهای خود است و در این راستا دولت مادورو توانسته برای بدست آوردن درآمد و به رغم مواجهه با تحریم های آمریکا، بخشی از ذخایر طلا خود را بفروشد.

در این راستا دولت مادورو امیدوار است با همکاری کشورهایی همچون روسیه و چین با تحریم های اقتصادی آمریکا مقابله کند.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین

به "تلاش نیکلاس مادورو برای محبوبیت بیشتر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تلاش نیکلاس مادورو برای محبوبیت بیشتر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید