حمایت از فین تک های اقتصادی و کشاورزی برای تکمیل زنجیره خدمات بانکی

به گزارش گردشگران شاد، روح اله خدارحمی مدیرعامل بانک کشاورزی در آیین اختتامیه آنلاین سومین رویداد استارت آپی و دومین فین تک فارم بانک کشاورزی بر اهمیت فین تک ها در عرصه هوشمند سازی و ارتقای فناوری در بخش کشاورزی و بخش اقتصادی و نیز تمرکز بر توسعه کسب و کارها و استارتاپ ها در تکمیل زنجیره خدمات بانکی تاکید نمود.

حمایت از فین تک های اقتصادی و کشاورزی برای تکمیل زنجیره خدمات بانکی

به گزارش خبرگزاری گردشگران شاد به نقل از روابط عمومی و همکاری های بین الملل بانک کشاورزی، خدارحمی در این مراسم ضمن اظهار خرسندی از برگزاری سومین رویداد فین تکی در بانک کشاورزی، گفت: بانک کشاورزی به عنوان نهاد تخصصی و حامی اقتصادی بخش کشاورزی، با آگاهی از تاثیر شگرفی که فناوری در پیشبرد کسب و کارها دارد، در چند سال اخیر توجه ویژه به توسعه فناوری در کار بانک و در توسعه بخش کشاورزی را در دستور کار قرار داده و با تمرکز بر فین تک ها در عرصه هوشمند سازی و ارتقای فناوری در بخش کشاورزی و بخش اقتصادی و نیز توسعه کسب و کارها و استارتاپ ها در تکمیل زنجیره خدمات بانکی گام هایی برداشته است.

مدیرعامل بانک کشاورزی هدف این بانک از برگزاری چنین رویدادهایی را، شناسایی پتانسیل های کشور ، یاری به توسعه آنها و توسعه اقدامات و خدمات بانک کشاورزی برای پاسخگویی به احتیاجهای مشتریان دانست و گفت: قصد ما این است که جوانان را به سمت خلق ایده ها و استفاده بهینه از فناوری های نوین سوق دهیم و شرکت های استارت اپی را با احتیاجهای بخش کشاورزی ، پتانسیل های کاری و فرصت های توسعه در بخش کشاورزی آشنا کنیم تا شاهد پیشرفت در روش های فراوری، بازاررسانی و فرآوری محصولات کشاورزی باشیم.

وی تاکید نمود: بایستی با بهره گیری از شرکت های فین تک، خدمات بانکی را گسترش داده و با کاهش مراجعات حضوری ، هزینه های اجتماعی را کاهش دهیم تا شاهد افزایش رضایتمندی مشتریان و ارتقای کارایی بانک باشیم.

خدارحمی با اعلام این مطلب که در حال حاضر بیش از 75 درصد از تراکنش های اقتصادی بانک کشاورزی به صورت غیر حضوری انجام می شوند و این بانک در زمینه بانکداری دیجیتال جزو بانک های پیشرو در کشور است، گفت: در حوزه ماموریت اصلی ما یعنی حمایت از بخش کشاورزی، احتیاج است به هوشمندسازی بخش کشاورزی یاری کنیم تا بخش کشاورزی هم از فناوری های جدید و اثرات مثبت آن بهره مند گردد.

وی با اشاره به تاکید وزیر جهاد کشاورزی بر نظام جامع اطلاعات کشاورزی و استفاده بیشتر از فناوری در بخش کشاورزی ، توضیح داد: می کوشیم در طرح هایی که حمایت می کنیم نظیر گلخانه ها ، پرورش ماهی در دریا، مکانیزاسیون، آبیاری و غیره ، از ورود فن آوری های نوین استقبال و حمایت کنیم و امیدواریم جوانان و محققان کشور در این زمینه فعال تر شوند و ایده ها و محصولات خود را در زمینه فرآوری محصولات، بهبود فرایندهای فراوری ، استفاده بهینه از آب وسایر موارد به کار گیرند تا مجموعه این اقدامات به بهبود صنعت اقتصادی کشاورزی منجر گردد.

مدیرعامل بانک کشاورزی در بخش پایانی سخنان خود اظهار امیدواری کرد در آینده قدم های بلندتری برای بحث هوشمند سازی کشاورزی برداشته گردد و در زمینه فین تک های اقتصادی شاهد همکاری بیشتری بین بانک و استارت آپ ها باشیم. وی اضافه کرد : دست همه فعالان این حوزه را می فشاریم و از همکاری و ایده های جدید استقبال می کنیم.

شایان ذکر است مراسم اختتامیه سومین رویداد استارت آپی و دومین فین تک فارم بانک کشاورزی روز سه شنبه هشتم مهرماه در ساختمان مرکزی این بانک به صورت غیرحضوری و آنلاین برگزار گردید تا از میان 14 طرح برگزیده از 190 طرح ارسال شده به دبیرخانه این رویداد، 3 طرح منتخب نهایی معرفی شوند.

منبع: خبرگزاری آریا

به "حمایت از فین تک های اقتصادی و کشاورزی برای تکمیل زنجیره خدمات بانکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت از فین تک های اقتصادی و کشاورزی برای تکمیل زنجیره خدمات بانکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید