خبرنگاران صرفه جویی 530 مگاواتی مصرف برق با یاری استارتاپ ها

به گزارش گردشگران شاد، تهران - خبرنگاران - معاون برق و انرژی وزیر نیرو به انجام اقدام های مدیریت مصرف در امسال اشاره نمود و گفت: آعاز به کار استارت آپ ها برای نخستین بار در صنعت برق، طی امسال شروع شد و فعالیت آنها 530 مگاوات صرفه جویی به همراه داشت.

خبرنگاران صرفه جویی 530 مگاواتی مصرف برق با یاری استارتاپ ها

همایون حائری روز شنبه در مراسم چگونگی گذر از پیک بار سال جاری در محل مرکز پایش صنعت برق در توانیر، اضافه نمود: تا به امروز مدیریت پیک شبانه انجام نشده بود که با فعال شدن مرکز پایش این امر سال جاری محقق شد.

وی ادامه داد: برنامه های مدیریت مصرف از سال 1387 کلید خورد و سال جاری مرحله سوم آن را با موفقیت پشت سر گذاشته شد.

حائری اظهار داشت: سال 97 به دلیل کمبود پنج هزار مگاوات توان نیروگاه های برق آبی کوشش برای مدیریت مصرف با جدیت دنبال شد که بخشی از کاهش فراوری را جبران کرد.

معاون وزیر نیرو به اجرای طرح کاهش ساعت کار اداری از این سال اشاره نمود و گفت: اجرای برنامه های مدیریت مصرف سبب صرفه جویی 2 هزار مگاواتی شد.

وی ادامه داد: سال 97 رشد پیک مصرف به 2.98 رسید که در طول 10 سال گذشته بی نظیر است.

معاون وزیر نیرو اضافه نمود: مرحله دوم برنامه های مدیریت مصرف در سال 98 با اجرای برنامه 098 تداوم یافت و افزایش ظرفیت نیروگاه ها، امضای تفاهمنامه های همکاری و افزایش ظرفیت انرژی تجدیدپذیر در دستور کار نهاده شد.

وی از امضای 120 هزار تفاهمنامه با صنعت و کشاورزی در این سال خبرداد و گفت: اجرای برنامه ها یاری کرد تا 3 هزار و 874 مگاوات صرفه جویی حاصل گردد.

حائری ادامه داد: رشد مصرف در سال 98 به یک درصد رسید که بی سابقه به شمار می رود.

معاون وزیر نیرو گفت: سال جاری مرحله سوم طرح مجهزتر آغاز شد به گونه ای که برای نخستین بار مرکز مدیریت مصرف راه اندازی شد.

وی ادامه داد: سال جاری یک هزار و 849مگاوات ظرفیت جدید وارد مدار شد و اجرای تفاهمنامه های همکاری به میزان 294هزار منعقد شد.

حائری از آعاز به کار استارت آپ ها برای نخستین بار در سال جاری اطلاع داد و گفت: فعالیت آنها 530 مگاوات صرفه جویی به همراه داشت.

وی ادامه داد: اجرای برنامه ها توانست 5 هزار و 646 مگاوات صرفه جویی به دنبال داشته باشد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران صرفه جویی 530 مگاواتی مصرف برق با یاری استارتاپ ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران صرفه جویی 530 مگاواتی مصرف برق با یاری استارتاپ ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید