رسوایی جدید از فساد در وزنه برداری

به گزارش گردشگران شاد، تحقیقات 3 ساله آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ (WADA) در وزنه برداری بر اساس شواهد ارائه شده، سطح حیرت انگیزی از فساد را نشان داده است که در چندین مورد موضوع تحقیقات مداوم توسط سازمان های اجرای قانون است.

رسوایی جدید از فساد در وزنه برداری

اگرجه بسیاری از اتفاقات پشت پرده در تحقیقات وزنه برداری توسط ریچارد مک لارن منتشر شد، اما گزارش جدید نشان می دهد مشکل هنوز هم وجود دارد که می توان به استفاده از هورمون های رشد غیرقابل شناسایی، استفاده از روش هایی برای تهیه نمونه ادرار تمیز و دستگاه های ادرار مصنوعی برای تعویض ادرار تمیز با ادرار کثیف اشاره کرد.

در این گزارش آمده است که یک سازمان اجرای قانون در حال تحقیق در مورد ادعای فساد ضد دوپینگ در وزنه برداری رومانی است. یک وزنه بردار رومانیایی ناشناس با ارائه نمونه توسط شخص دیگر بر اساس شواهد جمع آوری شده اواخر سال 2018 به حالت تعلیق درآمد. اداره اطلاعات و تحقیقات آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ همچنین اعلام کرده است از فدراسیون های ملی با پرداخت رشوه سعی در پوشاندن تخلفات دوپینگ داشتند.

در حالی که موارد اخیر بیشترین نگرانی را در فدراسیون جهانی وزنه برداری (IWF) نشان می دهد، گزارش وادا حکایت دارد بین سال های 2012 و 2016 نهاد های روسی 5 میلیون دلار به یک فرد رده بالا در فدراسیون جهانی برای پوشاندن دوپینگ بدون نام پرداخت کرده اند.

این اتفاقات در زمان تاماش آیان رئیس سابق فدراسیون جهانی بود که به دلیل فساد و تخلف بعد از 44 سال از امپراتوری کنار رفت. گزارش مک لارن نشان داد در زمان آیان 40 نمونه دوپینگ مخفی شده بود.

گزارش وادا همچنین نشان می دهد که پاییز سال گذشته در یک تحقیق پنهانی اختلاف 3 میلیون دلاری بین جریمه های دوپینگ توسط IWF و پول دریافت شده وجود دارد. مسئول IWF که رشوه های روسیه را گرفته تحت تحقیقات قرار گرفته است.

منبع: فرارو

به "رسوایی جدید از فساد در وزنه برداری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رسوایی جدید از فساد در وزنه برداری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید