سنسور طیف سنج گلکسی S11 فروشندگان مواد مخدر را به دردسر می اندازد

به گزارش گردشگران شاد، سامسونگ مدتی قبل پتنتی از یک گوشی هوشمند را به ثبت رساند که به سنسور طیف سنج کوچکی مجهز است و گفته می شود ممکن است این سنسور بخشی از کیت جدید دوربین باشد که کمپانی کره ای برای گلکسی S11 در نظر خواهد گرفت. اما اگر حدس ما درست باشد، آیا این سنسور طیف سنج همان است که چربی زیر پوست یا میزان رطوبت پوست ما را اندازه می گیرد؟

سنسور طیف سنج گلکسی S11 فروشندگان مواد مخدر را به دردسر می اندازد

در واقع، پتنتی که سامسونگ در آمریکا به ثبت رسانده است، دقیقا چنین کاربردی را برای یک گوشی مجهز به طیف سنج تعریف می کند؛ البته با سناریوهای بیشتر، مانند شکستن پروتئین و کربوهیدارت موجود در یک سوژه خوراکی یا اندازه گیری میزان قند میوه ها.

طبق اعلام Consumer Physics، سازنده این مینی اسپکترومتر (طیف سنج) شرکت SCiO است که تا به حال این فناوری را در یک گوشی دیگر هم آزمایش کرده است. از جمله کاربردهای جانبی دیگری که برای این سنسور عنوان شده است می توان به تجزیه مواد مخدر (برای شناسایی مواد تقلبی) و همچنین پارامترهای مختلف سلامت بدن اشاره کرد که گوشی هوشمند را به یک ابزار پایش سلامتی نیز تبدیل می کند.

سامسونگ نیز در پتنت خود به این موضوع اشاره می کند که در سال های اخیر سنسورهای طیف سنج بسیار کوچک شده اند و اکنون می توان آن ها را در گوشی های هوشمند هم جایگذاری کرد. به علاوه، این شرکت به جای تجهیز گوشی جدید به یک محموعه اختصاصی، فهرستی از راه های مختلف برای استفاده از سنسورهای فرستنده یا دریافت کننده نور موجود در گوشی های فعلی مان را برای ایجاد یک طیف سنج قابل اجرا منتشر کرده است.

در حقیقت، در حال حاضر یک گوشی مجهز به طیف سنج SCiO وجود دارد که در سال 2017 و در نمایشگاه CES رونمایی شده بود و همان طور که سامسونگ گفت، از آن زمان تا کنون فناوری این نوع سنسور به حدی تکامل یافته که در ابعاد مینیاتوری قابل استفاده است و به همین دلیل این شرکت تصمیم گرفته است تا از آن در گوشی های آینده خود بهره بگیرد. در سال 2017، یک فروشگاه مواد غذایی اطلاعاتی درباره طیف سنج کوچک مشابه منتشر کرد که به شرح زیر بود:

اگر سامسونگ بتواند به خوبی از پس تولید سنسور طیف سنج کوچک خود برآید؛ می توان انتظار داشت گلکسی S11 با بهره گیری از این سنسور یک مجموعه دوربین انقلابی را به دنیای گوشی های هوشمند معرفی کند. این احتمال نیز وجود دارد که سامسونگ پیش از استفاده از این سنسور در پرچم دار سال آینده اش، طیف سنج جدیدش را روی یکی از مدل های خانواده میان رده گلکسی A آزمایش کند.

منبع: Phone Arena

منبع: دیجیکالا مگ

به "سنسور طیف سنج گلکسی S11 فروشندگان مواد مخدر را به دردسر می اندازد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سنسور طیف سنج گلکسی S11 فروشندگان مواد مخدر را به دردسر می اندازد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید