شبکه ان بی سی: ترامپ بدترین تیم امنیت ملی تاریخ آمریکا را دارد

به گزارش گردشگران شاد، آندریا میچل، خبرنگار ارشد روابط خارجی شبکه خبری ان بی سی تأکید کرد که رئیس جمهوری کنونی کشور بدترین تیم امنیت ملی را دارد که وی تا به امروز شاهد آن بوده است.

شبکه ان بی سی: ترامپ بدترین تیم امنیت ملی تاریخ آمریکا را دارد

به گزارش گردشگران شاد، آندریا میچل در جریان مصاحبه با برایان ویلیامز مجری شبکه ام اس ان بی سی به نحوه رسیدگی تیم امنیت ملی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا به بحران موجود در خاورمیانه پرداخت و گفت: عملیات کنونی ترامپ بی تجربه ترین، ناکارآمدترین و کوچک ترین عملیات در دوران معاصر است.

میچل خبرنگار کهنه کاری که با دولت های دموکرات و جمهوری خواه متعددی سروکار داشته، گفت: ترامپ بدترین تیم امنیت ملی را دارد که من تا به امروز مشاهده نموده ام.

وی اضافه نمود: به نظر من این مساله دو بُعد دارد؛ نخست آنکه تیم ترامپ را حتی نمی توان یک تیم نامید چراکه کاملا ناقص است. به عنوان مثال دولت ترامپ در حال حاضر یک مدیر اطلاعات ملی یا معاون مدیر اطلاعات ملی که به تأیید سنا درآمده باشد، ندارد. در دولت ترامپ همچنین یک وزیر امنیت کشور یا معاون آن که به تأیید سنا درآمده باشد، وجود ندارد. در عین حال وزیر کنترل تسلیحات و امور امنیت بین الملل یا معاون وزیر برای کنترل تسلیحات، آنالیز و تأیید که از سوی سنا تأیید شده باشد نیز وجود ندارد.

این خبرنگار افزود: در همین حال در پنتاگون نیز بسیاری از مقامات ارشد استعفا نموده اند، برای بسیاری از سمت های مطرح شده کاخ سفید حتی یک نفر را برای انتصاب در این سِمَت ها نامزد ننموده است. همزمان با اینکه ریاست جمهوری ترامپ وارد دوره چهارم خود می گردد و همزمان با اینکه شرایط وجود یک تیم امنیت ملی باتجربه و شایسته را ایجاب می نماید به نظر می رسد که دولت ترامپ هنوز به تکاپو برای پر کردن این خلأ ها نیفتاده است به همین خاطر است که کار ما به اینجا کشیده شده است.

آندریا میچل در ادامه گفت: دومین بُعد این مساله که اوضاع دائما بدتر می گردد این حقیقت است که بعضی از مقاماتی که تیم امنیت ملی کنونی ترامپ را تشکیل می دهند نتوانستند اعتماد را جلب نمایند.

وی اضافه نمود: مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا که ظاهرا اداره این نمایش را بر عهده دارد با اظهارات و اقداماتش اعتبار خود را به خطر انداخته است. مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا نیز به تازگی وارد پنتاگون شده است.

آندریا میچل اضافه نمود: این مقامات به ترامپ که یک شخصیت برنامه های تلویزیونی بود پاسخ می دهند که تمایلی به شنیدن گزارش های اطلاعاتی ندارد، هرگز هیچ گونه آشنایی با اصول امور بین المللی را نداشته و دائما برای درک رویدادهای کنونی دست و پا می زند.

وی در نهایت گفت: مساله این نیست که آیا این بدترین تیم امنیت ملی است که ما تا به امروز مشاهده نموده ایم یا خیر، مساله این است که چطور فردی می تواند با این موضوع مخالف باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "شبکه ان بی سی: ترامپ بدترین تیم امنیت ملی تاریخ آمریکا را دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شبکه ان بی سی: ترامپ بدترین تیم امنیت ملی تاریخ آمریکا را دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید