مکرون: برای راه حلی پایدار در منطقه(خلیج فارس)هر کاری می کنم

به گزارش گردشگران شاد، ایرنا نوشت: رئیس جمهوری فرانسه گفت : تمام کوشش خود را برای فراهم سازی شرایط گفت و گوی (تهران - واشنگتن)، همزمان با برطرف تنش ها و ایجاد راه حلی پایدار برای تامین امنیت منطقه (خلیج فارس) به کار می گیرم.

مکرون: برای راه حلی پایدار در منطقه(خلیج فارس)هر کاری می کنم

روزنامهلوریان لو ژورفرانسه روز سه شنبه و در آستانه دیدارامانوئل مکرون با دونالد ترامپهمتای آمریکایی اش نوشت: مکرون می گوید من هر کاری از دستم بربیاید برای این که شرایط گفت و گو(تهران - واشنگتن) ایجاد گردد به گونه ای که تنشی وجود نداشته باشد و راه چاره مفید و پایداری برای تامین امنیت منطقه ایجاد گردد، انجام خواهم داد.

این روزنامه فرانسوی درحالی به این اظهارات مکرون درحاشیه مجمع عمومی سازمان ملل اشاره می نماید که رئیس کاخ الیزه شب گذشته گفت و گویی دو ساعته با حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران داشته است.

این روزنامه فرانسوی در این مطلب با عنوان تردید در خصوص دیدار احتمالی ترامپ و روحانی نوشت: دونالد ترامپ روز دوشنبه گفت که هیچ برنامه ای در این مرحله برای ملاقات با حسن روحانیبرنامه ریزی نشده است، اما او همچنان با وجود حملات به تاسیسات نفتی عربستان، در باره دیدار احتمالی خود با روحانی صحبت می نماید.

به مناسبت هفتاد وچهارمین مجمع عمومی سازمان ملل، تمام نگاه ها به روسای جمهوری آمریکا و ایران است. رئیس جمهوری جمهوریخواه آمریکا گفت: ما در این مرحله چیز برنامه ریزی شده ای نداریم. او پس از مدت کوتاهی اضافه نمود: من هرگز چیزی را مستثنی نمی کنم.

امانوئل مکرون که نقش میانجی را ایفا می نماید، صبح دوشنبه - پیش از دیدار با روحانی - نخستین ملاقات غیر رسمی خود را با ترامپ انجام داد. عصر همان روز بیش از یک ساعت و 30دقیقه با حسن روحانی گفت و گو کرد و بدون هیچ گونه اظهار نظری از این دیدار خارج شد.

این رسانه فرانسوی نوشت: انتظار می رود امانوئل مکرون روز سه شنبه دوباره با دونالد ترامپ دیدار کند. او گفت: من هر کاری از دستم بربیاید برای این که شرایط گفت و گو(تهران - واشنگتن) ایجاد گردد به گونه ای که تنشی وجود نداشته باشد و راه چاره مفید و پایداری برای تامین امنیت منطقه ایجاد گردد انجام خواهم داد.

با این حال، دونالد ترامپ با بیان این که ما به یک میانجی احتیاج نداریم به کوشش های مکرون واکنش نشان داد. ترامپ گفت : ایرانیان می دانند با چه کسی تماس بگیرند.

مکرون روز یکشنبه در حال عزیمت به نیویورک با ابراز امیدواری در خصوص این که چیزهایی می تواند (در ارتباط با مساله هسته ای ایران) در نیویورک بیفتد، گفت که دونالد ترامپ در صورت اتخاذ تصمیم می تواند به سرعت شرایط را تغییر دهد.

این روزنامه فرانسوی در عین حال نوشت: امانوئل مکرون به روشنی اذعان نموده که آنها از دورنمای ملاقات ترامپ وروحانی دور شده اند بدون این که آن را به طور کامل حذف نموده باشند.

لوریان لوژور همچنین نوشت: در پشت صحنه این اتفاق ها، دیپلماسی بیش از هر زمان دیگری کارگشاست حتی اگر دو کشور رفتارهای مبهمی داشته باشند.

مجمع عمومی سازمان ملل متحد در حالی شروع شده که حسن روحانی رئیس جمهوری ایران با طرح صلحی موسوم به طرح صلح هرمز به این اجلاس می رود.

ترامپ از 2 سال پیش به دنبال مذاکره با تهران برای دستیابی به توافقی جدید است، رئیس جمهوری اسلامی ایران تاکید نموده که مذاکرات در صورتی که تمام تحریم ها علیه ایران لغو گردد امکان پذیر خواهد بود.

310310

منبع: خبرآنلاین

به "مکرون: برای راه حلی پایدار در منطقه(خلیج فارس)هر کاری می کنم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مکرون: برای راه حلی پایدار در منطقه(خلیج فارس)هر کاری می کنم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید