کنترل کامل منبج به دست ارتش سوریه افتاد

به گزارش گردشگران شاد، وزارت دفاع روسیه روز سه شنبه گفت که ارتش سوریه کنترل کامل شهر منبج را به دست گرفته است.

کنترل کامل منبج به دست ارتش سوریه افتاد

به گزارش گروه بین الملل گردشگران شاد، وزارت دفاع روسیه روز سه شنبه اظهار داشت که ارتش سوریه کنترل کامل منطقه منبج را در دست گرفته است.

به نوشته خبرگزاری اینترفکس، این وزارتخانه همچنین گفت، ارتش روسیه با نیرو های مسلح ترکیه در منطقه منبج سوریه در تعامل است. پلیس نظامی روسیه در شمال غربی منطقه منبج، در مرز میان سوریه و ترکیه گشت زنی می کند.

وزارت دفاع روسیه ادامه داد: ارتش آمریکا از منبج به سمت مرز با عراق منتقل شده است.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا هفته گذشته بعد از گفت گوی تلفنی با همتای ترکیه ای خود اظهار داشت که با توجه به تصمیم آنکارا برای انجام عملیات نظامی در مناطق تحت کنترل شبه نظامیان کرد در شمال سوریه، نیرو های نظامی آمریکا این مناطق را ترک می کنند.

با آغاز عملیات ترکیه، شبه نظامیان کرد که با خیانت متحد سابق خود یعنی آمریکا روبرو شده بودند، اظهار داشتند که حاضرند با دولت مرکزی سوریه همکاری کنند. در پی توافق این گروه ها با دمشق، ارتش سوریه با هدف دفاع از شهر هایی که در معرض حمله ترکیه قرار دارند، در این مناطق مستقر شده است. شهر منبج، یکی از مهمترین مناطق تحت کنترل کرد ها و یکی از اهداف ارتش ترکیه و شبه نظامیان تحت حمایت این کشور بود، که حالا بعد از چند سال به کنترل دمشق درآمده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "کنترل کامل منبج به دست ارتش سوریه افتاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنترل کامل منبج به دست ارتش سوریه افتاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید