انبارلویی: اربعین فراخوانی برای اندیشیدن درباره عدالت و آزادی است

به گزارش گردشگران شاد، یک عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه بشر به یک تمدن جدید احتیاج دارد که بتواند عدالت و آزادی را به ارمغان بیاورد، گفت: مراسم اربعین فراخوانی به آزادی خواستار دنیا برای اندیشیدن درباره دو مفهوم آزادی و عدالت است.

انبارلویی: اربعین فراخوانی برای اندیشیدن درباره عدالت و آزادی است

محمدکاظم انبارلویی در گفت وگو با گردشگران شاد با بیان این که مراسم اربعین فراخوانی به آزادی خواستار دنیا برای اندیشیدن درباره دو مفهوم آزادی و عدالت است، اظهار کرد: در نجف یعنی نقطه شروع مراسم راهپیمایی اربعین، شخصیتی مدفون است که پیغام آور عدالت بوده و در کربلا یعنی نقطه خاتمهی این مراسم، کسی دفن است که پیغام آور آزادگی است. مراسم اربعین فراخوان به همه نخبگان و آزادی خواستار برای اندیشیدن درباره مفهوم عدالت و آزادی است که آن ها را در سوسیالیسم و لیبرالیسم جستجو نموده، ولی نیافته اند.

وی ادامه داد: بشر به یک تمدن جدید احتیاج دارد که بتواند عدالت و آزادی را به ارمغان بیاورد و اربعین پیغام آور عدالت و آزادگی است. این جاذبه هر سال آزادی خواستار و عدالت طلبان را از همه ملت ها، اقوام، ادیان و مذاهب به خود جذب نموده و موجب نزدیکی ملت ها به هم می گردد. اینکه هر سال میلیون ها نفر خود را به مراسم اربعین می رسانند، نشان دهنده احتیاج بشر به تمدنی است که همراه با عدالت و آزادی باشد.

این فعال سیاسی در خاتمه با اشاره به سانسور مراسم اربعین در رسانه های امپریالیسم، اعلام کرد: امپریالیسم و در راس آن آمریکا با آزادی ملت ها و عدالت اجتماعی مخالف هستند؛ بنابراین با مراسم اربعین نیز مخالفت نموده و به رسانه های خود دستور می دهند که مراسم اربعین را سانسور نمایند. اربعین یک پدیده مهم و دنیای است اما رسانه های امپریالیستی این پدیده عظیم را سانسور نموده اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "انبارلویی: اربعین فراخوانی برای اندیشیدن درباره عدالت و آزادی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انبارلویی: اربعین فراخوانی برای اندیشیدن درباره عدالت و آزادی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید