باید مهرماه به آموزش حضوری برگردیم، واکسیناسیون تمامی دانشجویان تا اواخر شهریور

به گزارش گردشگران شاد، معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت از واکسیناسیون تمامی دانشجویان دو حوزه وزارت بهداشت و علوم تا اواخر شهریور ماه اطلاع داد و گفت: آموزش مجازی به دانشجویان ضربه وارد نموده و ما باید هر چه زودتر به شرایط عادی آموزش که همان حضور دانشجویان در دانشگاه ها است، برگردیم.

باید مهرماه به آموزش حضوری برگردیم، واکسیناسیون تمامی دانشجویان تا اواخر شهریور

دکتر سیما سادات لاری در گفت و گو با گردشگران شاد، ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: برنامه وزارت بهداشت این است که در مهر ماه آموزش حضوری در دانشگاه ها داشته باشیم چرا که آموزش مجازی علی رغم موفقیت در بعضی موارد، به دانشجویان ضربه وارد نموده است بنابراین ما باید هر چه زودتر به شرایط عادی آموزش که همان حضور دانشجویان در دانشگاه ها است برگردیم.

وی در ادامه توضیح داد: برنامه ریزی وزارت بهداشت این است که قبل از سرانجام شهریور ماه دانشگاهیان اعم از اساتید و دانشجویان واکسیناسیون شوند تا بدون مشکل در دانشگاه ها حضور داشته باشند.

سخنگوی وزارت بهداشت در مورد واکسیناسیون دانشجویان علوم پزشکی تا سرانجام خرداد ماه نیز خاطر نشان کرد: در حال حاضر حدود 80درصد دانشجویان علوم پزشکی که بر بالین بیمار حاضر می شوند، واکسینه شده اند مگر اینکه خود این دانشجویان مایل به تزریق واکسن نبوده باشند.

معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت تاکید نمود: آمار دانشجویان علوم پزشکی که واکسن تزریق کردند در دانشگاه های مختلف متفاوت است. ممکن است در بعضی دانشگاه ها 100 درصد، در بعضی 80 و حتی در بعضی مراکز نیز 60 درصد از آنها واکسن زده باشند. اما به طور کلی سیاست وزارت بهداشت اولویت واکسیناسیون همه دانشجویان حاضر در خط مقدم بیماری کرونا است.

دکتر لاری با بیان اینکه گزارشی از مرگ و میر ناشی از کرونا در بین دانشجویان علوم پزشکی نداشتیم، گفت: اگر چه بسیاری از دانشجویان ما به کرونا مبتلا شدند اما فقط یک مورد از دانشجویان رشته پزشکی که بیماری سرطان داشت بر اثر کرونا فوت شد و یکی از دانشجویان دستیار ما نیز بر اثر کرونا یکی از چشمان خود را از دست داد.

وی با بیان اینکه 30 درصد دانشجویان علوم پزشکی در دوران شیوع کرونا در خوابگاه ها اسکان داده شدند، اظهار کرد: بخش های ایزوله ای در این مراکز درست کردیم که دانشجویان مبتلا به کرونا در این مراکز قرنطینه می شدند و حتی مواردی داشتیم که بستری شدند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "باید مهرماه به آموزش حضوری برگردیم، واکسیناسیون تمامی دانشجویان تا اواخر شهریور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باید مهرماه به آموزش حضوری برگردیم، واکسیناسیون تمامی دانشجویان تا اواخر شهریور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید