ماژول های VOIP راهی برای شخصی سازی مرکز تماس

به گزارش گردشگران شاد، رپرتاژآگهی - ویپ به عنوان یک مرکز تماس مبتنی بر شبکه امکانات بسیار زیادی را در اختیار کاربران خود قرار می دهد که به راحتی می توانند تماس های ورودی و خروجی خود را مدیریت نمایند. اما بعضی از امکانات وجود دارد که در سیستم های ویپ تعبیه نشده اند. به همین دلیل با استفاده از ماژول های VOIP می توان این نقص را جبران کرد و سیستم را بر اساس نیازهای سازمانی و شخصی هر شرکتی، شخصی سازی کرد. استفاده از این ماژول ها می تواند تا حد زیادی بسیاری از مسائل هر مرکز تماس را رفع کند. در ادامه این نوشته به معرفی و آنالیز مهم ترین ماژول های ویپ خواهیم پرداخت.

ماژول های VOIP راهی برای شخصی سازی مرکز تماس

ماژول ویپ چیست؟

ماژول های ویپ نرم افزارهایی تحت شبکه هستند که می توانند با سیستم اصلی شما هماهنگ شوند و بعضی از وظایفی که در سیستم ویپ شما وجود ندارند، را برای شما فعال سازی نمایند. با این کار دیگر لازم نیست برای دسترسی به امکانات جدید، سیستم ویپ خود را تغییر دهید. بلکه با خرید ماژول مورد نظر می توانید از امکانات جدیدی روی سیستم خود بهره ببرید. می توان گفت که هیچ سیستم ویپی وجود ندارد که تمامی امکانات مورد نیاز شرکت های مختلف را تحت پوشش قرار دهد، بنابراین استفاده از این ماژول ها بهترین راه برای بهبود خدمت دهی به مشتریان می باشد.انواع ماژول ویپتعداد ماژول های ویپ بسیار زیاد است و هر کدام از آن ها وظیفه خاصی را برای شما فراهم می نماید. هر شرکت باید با توجه به اندازه و نیازهای خود ماژول های مورد نیاز خود را تهیه نموده و از آن ها استفاده کند. به همین منظور در ادامه مهم ترین ماژول های voip را به شما معرفی می کنیم:

1- ماژول فکس سرور

دریافت و ارسال فکس یکی از مهم ترین وظایف سازمانی است که می تواند هزینه زیادی بر سیستم شما تحمیل کند و همچنین نیروی انسانی و زمان شما را هم تحلیل ببرد. در این میان ماژول فکس سرور می تواند این مسائل را از میان بردارد. به گونه ای که بتوانید به راحتی فکس های دریافتی و ارسالی خود را مدیریت کنید. ماژول فکس سرور یک نرم افزار تحت وب است که قابلیت اتصال به مرکز تماس های سیسکو، پاناسونیک، استرسیک و غیره را دارد و امکان دریافت و ارسال فکس را برای شما امکان پذیر خواهد نمود. این ماژول امکان اتصال به مراکز تماس آنالوگ را هم دارد. بنابراین اگر از مرکز تماش آنالوگ استفاده می کنید، هیچ جای نگرانی وجود ندارد و به راحتی می توانید از این ماژول برای مدیریت فکس های خود بهره ببرید. ماژول فکس سرور قابلیت یکپارچه سازی با نرم افزارهای crm و ERP را دارد، بنابراین به راحتی می توانید این ماژول را با سیستم و شبکه داخلی خوتان یکپارچه کنید.

2- ماژول اتوماسیون سازی

یکی از مهم ترین ماژول های ویپ، ماٰژول اتوماسیون سازی است. این ماژول بعضی از فرایندهای کاری و سازمانی شما را اتوماتیک خواهد نمود. این موضوع که ماژول اتوماسیون سازی می تواند از اتلاف نیروها و وقت شما جلوگیری کند، بدیهی است. بخش های مختلف ماژول اتوماسیون سازی شامل:

  • مدیریت و احراز کاربران؛
  • برقرای تماس؛
  • تائیدیه تماس؛
  • درخواست تماس؛
  • پیگیری کالا

و بخش پشتیبانی و خدمات پس از فروش می باشد. هر کدام از این بخش ها هم می توانند وظایف مختلفی را انجام دهند که توضیح مفصل آن از حوصله این نوشته خارج است، اما به صورت مختصر وظایف ماژول اتوماسیون سازی را با شما در میان خواهیم گذاشت. به یاری ماژول اتوماسیون سازی می توانید بر کارمندان خود نظارت داشته باشید. همچنین می توانید احراز هویت کاربران خود را انجام دهید یا فرایند پیگری خرید را برای مشتریان خود به صورت اتوماتیک در آورید. ماژول اتوماسیون سازی هم همانند ماژول فکس سرور امکان یکپارچه سازی با CRM و ERP را دارد و از بابت یکپارچگی آن خیالتان راحت باشد.

3- ماژول وب فون

یکی دیگر از مهم ترین ماژول های ویپ، ماژول وب فون است که به شما این امکان را می دهد که تماس های صوتی و تصویری خود را بر پایه نرم افزار ویپ انجام دهید. این ماژول یک نرم افزار تحت وب است که علاوه بر تماس در داخل مرکز تماس، امکان برقراری تماس با خطوط تلفن شهری را هم برای شما فراهم خواهد نمود. بنابراین با استفاده از ماژول وب فون به راحتی می توانید با انواع خطوط تلفن تماس برقرار کنید. ماژول وب فون همچنین می تواند در ایجاد سیستم دورکاری به شما یاری کند. به صورتی که با استفاده از وب فوندیگر نیازی به دستگاه های تلفن معمولی ندارید و به راحتی و با استفاده از کامپیوتر یا تلفن همراه خود می توانید تماس های خود را مدیریت کنید. با توجه به تحت وب بودن این نرم افزار فرقی نمی نماید که از چه سیستم عامل یا مرورگری استفاده می کنید و در تمامی دستگاه های خود به راحتی می توانید به ماژول وب فون متصل شوید. علاوه بر موارد بالا خیالتان بابت امنیت تماس ها راحت خواهد بود و دیگر نیازی نیست که روش های عجیب و غریب را برای حفظ امنیت تماس های خود امتحان کنید.

4- ماژول دریافت تماس از سایت

خلق یک تجربه کاربری مناسب بهتر از هر چیز دیگری می تواند مشتریان وفادار برای شما ایجاد کند. ماژول دریافت تماس از سایت یکی دیگر از ماژول های ویپ مرکز تلکام ایران است که به کاربران شما یاری می نماید که به صورت مستقیم و بدون دردسر با شما ارتباط برقرار نمایند. در واقع ماژول تماس از سایت یک ماژول است که روی سایت شما نصب خواهد شد و کاربران به وسیله آن می توانند بر بستر اینترنت با شما تماس برقرار نمایند. علاوه بر تماس مستقیم، هزینه کمتر، کاهش صف انتظار تماس و ایجاد تعداد زیادی خط تلفن تنها گوشه ای از مزایای بی شمار ماژول دریافت تماس از سایت است

.5- ماژول کمپینگ تلفنی و تماس اتوماتیک سیستم voip

ماژول کمپینگ تلفنی و تماس اتوماتیک سیستم ویپ یک ماژول است که سطح مناسبی از شخصی سازی و سفارشی سازی را در اختیار سازمان ها و شبکه ها قرار خواهد داد. به صورتی که می توانید به صورت اتوماتیک با مشتریان و کاربران خود تماس برقرار نموده و متن یا پیغام مشخصی را برای آن ها پخش کنید. این ماژول برای ایجاد کمپینگ های تبلیغاتی صوتی بسیار کاربردی است. برای مثال فرض کنید که در شرکت برق کار می کنید و ضروری است که به مشترکین بدهکار، اخطار قطع اشتراک ارسال کنید. در این حالت کافی است شماره ها یا مشترکین را معین نموده و پیغام مورد نظر خود را معین کنید. با این کار پیغام معین شده به صورت اتوماتیک برای همه افراد ارسال خواهد شد و دیگر نیازی نیست به صورت تکی با مشترکین خود تماس بگیرید.

6- ماژول دفترچه تلفن هوشمند

اگر تعداد مشتریان و کاربرانی که با مجموعه شما تماس برقرار می نمایند، بسیار زیاد است حتما برای مدیریت راحت تر تماش های خود به ماژول دفترچه تلفن هوشمند نیاز پیدا خواهید کرد. به یاری این ماژول می توانید لیست کاملی از مشتریان خود به همراه شماره تلفن و سایر اطلاعات ضروری آن ها را جمع آوری کنید. همچنین این ماژول برای هر مشتری یک تاریخچه تماس ایجاد خواهد نمود و به محض اینکه دوباره مشتری تماس بگیرد، تاریخچه را در اختیار اپراتورها قرار می دهد. از این طریق می توانید بهترین بازخورد ممکن را از تماس های خود دریافت کنید. به وسیله ماژول دفترچه تلفن هوشمند می توانید کاربران مختلف با سطوح دسترسی مختلف معین کنید تا هر کدام از آن ها با توجه به سطح دسترسی خود، وطایف خود را انجام دهند.

7- ماژول تحلیل عملکرد کالسنتر

تحلیل عملکرد هر فرایند یا سازمانی می تواند به بهبود و ارتقای کیفیت آن یاری کند. کالسنتر هم از این موضوع مستثنی نیست. به همین جهت ضروری است ماژول هایی برای تحلیل عملکرد آن وجود داشته باشد تا به مرور زمان بتوان آن را ارتقا داد. ماژول تحلیل عملکرد کالسنتر انواع پارامترهای مهم برای سنجش عملکرد کالسنتر را جمع آوری می نماید. در نهایت شما می توانید با توجه به این اطلاعات در خصوص فرایندهای کاری و سازمانی خود تجدید نظر کنید. به یاری این ماژول می توانید درصد تماس های پاسخ داده نشده، زمان متوسط انتظار در صف، میزان اشغال بودن خطوط و بسیاری دیگر از موراد را آنالیز کنید.8- ماژول نظارتی یا شنودیکی از مهم ترین ماژول هایی که می تواند سیستم ویپ شما را تکمیل کند، ماژل نظارتی یا شنود است. استفاده از این ماژول در کنار ماژول تحلیل عملکرد کالسنتر و ماژول دفترچه تلفن هوشمند می تواند به بهبود کیفیت مرکز تماس شما بیش از بیش یاری کند. استفاده از این ماژول مخصوص مدیران و سوپروایزها می باشد و به یاری آن می توانند عملکرد افراد تحت نظر خود را بهبود ببخشند. ماژول شنود به مدیران یاری می نماید که مکالمات بین اپراتورها و مشتریان خود را شنود نمایند و در صورت نیاز به صورت یکطرفه با اپراتور ارتباط برقرار نموده و مواردی را تذکر دهند. استفاده از ماژول شنود بیشتر کاربرد آموزشی دارد و برای آموز ش نیروهای جوان به کار گرفته می گردد.

مرکز تلکام ایران ارائه نماینده طرح های سازمانی و یکپارچه اتوماسیون

مرکز تلکام ایران به عنوان یک شرکت دانش بنیان در کوشش است تا محصولات مورد نیاز شرکت های ایرانی را شناسایی نموده و بر اساس نیازهای این شرکت ها نسبت به فراوری ماژول های مورد نیاز این شرکت ها اقدام کند. ارائه انواع ماژول های ویپ تنها گوشه ای از فعالیت های این شرکت است. راه اندازی و نگهداری شبکه و voip و همچنین خدمات مربوط به مرکز تماس از سایر فعالیت های این شرکت دانش بنیان می باشد.

متا دیکسریپشن: ماژول های voip به عنوان افزونه های یاریی می توانند سیستم ویپ و مرکز تماس شما را متحول نمایند به صورتی که به یاری آن ها می توانید بسیاری از خدمات مورد نیاز خود را بدون تغییر مرکز تماس خود دریافت کنید

منبع: شفقنا اقتصادی

به "ماژول های VOIP راهی برای شخصی سازی مرکز تماس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماژول های VOIP راهی برای شخصی سازی مرکز تماس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید